Abortai – psichologiniai ir biologiniai aspektai


Biologijos referatas. Įvadas. Gyvybės pradžia gimdoje. Gyvybės augimas gimdoje. Abortai, jų rūšys. Situacija pasaulyje. Galimos pasėkmės, biologiniai apsektai. Galimos pasėkmės, psichologiniai aspektai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Į moters makštį patenkę spermatozoidai perplaukia gimdos ertmę ir nukeliauja į kiaušintakius. Tam pakanka 5 minučių. Dar 15 minučių jiems prireikia kiaušintakiais nueiti iki kiaušidžių. Išsiveržęs iš kiaušidės kiaušinėlis susitinka su spermatozoidais ir vienas jų prasiskverbia pro kiaušinėlio apvalkalą. Kiaušinėlis akimirksiu į tai reaguoja – uždaro kelią įeiti kitiems spermatozoidams. 23 spermatozoido chromosomos susijungia su 23 kiaušinėlio chromosomomis. Po šio susijungimo, maždaug 30 val. po apvaisinimo ląstelė pirmą kartą pasidalija. Pasibaigus apvaisinimo procesui, atsiranda naujas mažytis žmogutis. Ta ląstelė jau vyriška arba moteriška. Žmogus yra vienintelis toks pasaulyje, tokio kaip jis dar nebuvo ir niekada daugiau nebus. Tai jau išbaigta būtybė. Ši būtybė iš karto gauna vidinę gyvenimo programą nuolatos vystytis, augti, atstatyti negyvybingas ląsteles. Ši gyva būtybė dar priklauso nuo mamos, kuri jai suteikia būstą ir maistą, o visais kitais atvejais tai naujas, savitas, nepakartojamas, unikalus ir savarankiškai besivystantis žmogus.

Kiaušintakiu slenkanti pirmoji žmogaus ląstelė pasidalina į dvi, kurios abi gauna po tiek pat tos pačios paskirties genų su ta pačia genetine informacija. Abi šios ląstelės vėl dalijasi ir atsiranda 4, po to 8, 16 ir t.t. Galiausiai kiekvieno žmogaus kūnas turi 30 milijonų ląstelių.

Užsimezgus nėštumui, kurį Vikipedija apibūdina kaip laikotarpį, kai motinos organizme išnešiojamas vaisius, paprastai nuo pastojimo iki gimdymo, iš tiesų pradeda vystytis gamtos stebuklas, gyvybė. Trumpai apžvelgsiu, kas dedasi pirmąsias 12 savaičių.

Vis dėlto šis procesas kartais gali būti nutraukiamas anksčiau: savaiminis nutraukimas vadinamas persileidimu, o dirbtinai sukeliamas - abortu. Todėl dabar iš arčiau apžvelgsime, kas yra abortas.

Abortas – dar vadinamas nėštumo nutraukimu, vakuumadsorbcija, vakuumaspiracija, gimdos valymu, išvalymu, atliekamas esant nėštumui iki 12 savaičių.Jeigu moteris nori nutraukti nėštumą, ji turi būti informuota, kad gydymo įstaigoje jos pageidavimu gali būti atliekamas medicininis abortas iki 12 nėštumo savaitės, jeigu įstaiga yra akredituota tokioms ambulatorinėms procedūroms atlikti. Nėštumo savaitės skaičiuojamos nuo pirmos paskutinių mėnesinių dienos, t.y. faktinės gemalo vystymosi savaitės nesutampa su apskaičiuojamomis nėštumo savaitėmis, nes priskaičiuojamos 2 papildomos savaitės, kurios trunka nuo pirmos mėnesinių dienos iki ovuliacijos, kai pastojimas dar neįvykęs. Todėl labai svarbu tiksliai apskaičiuoti nėštumo trukmę, nes pavėlavus, nebegalima bus nutraukti nepageidautino nėštumo.

Išsiurbimas. (Suction-aspiration). Aborto darytojas pirmiausia turi atpalaiduoti gimdos kaklelio raumenis (gimdos angą), po to jį ištempti ir atidaryti. Tai padaryti gana sunku, nes gimdos kaklelis dar nepasiruošęs gimdymui, sunkiai atsidaro. Gimdos kaklelį išplėtus, pro jį į gimdą įkišamas plastiko vamzdelis, ant kurio galo yra peilį primenantis aštrus galas. Po to nuo gimdos sienelių nuskutama į jas giliai įaugusi placenta. Gabalėliai susiurbiami į stiklainį. Siurbiama 29 kartus stipriau nei siurbia buitinis dulkių siurblys.

  • Biologija Referatai
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2820 žodžių)
  • Universitetas
  • Biologijos referatai
  • Microsoft Word 56 KB
  • Abortai – psichologiniai ir biologiniai aspektai
    10 - 10 balsai (-ų)
Abortai – psichologiniai ir biologiniai aspektai. (2015 m. Gruodžio 16 d.). http://www.mokslobaze.lt/abortai-psichologiniai-ir-biologiniai-aspektai.html Peržiūrėta 2016 m. Spalio 22 d. 02:50