Akmens amžius


Akmens amzius istorija. Rasinys i akmens amziu. Akmens amzius mokslobaze.lt. Gentis akmens amzius. Akmens amzius rasinys. Akmens amzius zmones. Akmens amzius aprasyt istorija. Akmens amzius. Akmens amzius vaikus. Vaiku rasiniai apie akmens amziu.

Istorijos aprašymas. Pirmieji zmones. Verslai ir visuomenės struktūra.


Pirmieji žmonės Europoje, Azijoje ir Amerikoje apsigyveno tundroje, į pietus nuo didžiųjų ledynų. Jie vertėsi rinkimu ir didžiųjų žvėrių medžiokle, jų kailius naudojo drabužiams. Įrankius gaminosi iš titnago. Didelis žings¬nis į priekį buvo lanko ir strėlių išradimas. Žvejojama buvo su kauliniais kabliukais ir žeberklais. Ugnį išmoko įžiebti daužydami titnagą į sieros grynuolį. Gyveno urvuose, o atvirose vietose statėsi palapines iš kailių. Pirmykščiams žmonėms nebūdingas sėslumas, jie klajojo iš vienos vie¬tos į kitą. Tarp lyčių buvo darbo pasidalijimas: vyrai medžiojo, o moterys rinko valgomus augalus ir gaudė smulkius žvėrelius. Manoma, kad seno¬vės žmonės gyveno šeimomis, kurias sudarė vyras, moteris ir jų vaikai. 5-6 šeimoms susijungus į giminę {15-30 žmonių) buvo lengviau susirasti maisto ir apsiginti nuo plėšrūnų. 10-20 {apie 200-500 žmonių) giminių sudarė gentį. Pirmykščio žmogaus gyvenimo trukmė gan trumpa - maž¬daug 20 metų. Buvo didelis vaikų mirtingumas.

Akmens amžius. (2013 m. Gegužės 22 d.). http://www.mokslobaze.lt/akmens-amzius.html Peržiūrėta 2016 m. Gruodžio 07 d. 22:28