Alergija nikelio metalui


Dieta be nikelio. Alergija nikeliui.

Medicinos skaidrės. Alergija nikelio metalui. Istorija. Alergija nikeliui. Alergijos sukėlėjai. Nikelio sukeliamos alerginės reakcijos. Alerginis kontaktinis dermatitas. Sipmtomai kontaktinio dermatito nikeliui. Ji dalinama į dvi atskiras formas. Sisteminės alergijos simptomai. Simptomai alergijos. Virškinamojo trakto simptomatika. Kvėpavimo takų simptomai. Rizikos faktoriai. Diagnostika. Vaistai nuo alergijos nikeliui. Sisteminės alergijos nikeliui dieta. Nikelis – maisto prodūktose. Prevencija – kaip išvengti reakcijos. Nikeliui – ne!!!


Šis mikroelelemntas atrastas 1751 m. Švedijoje, bet jokios naudos žmogaus organizmui jame nebuvo rasta iki 1970-ųjų metų. Veliau paaiškėjo, jog nikelis visdėlto reikalingas organizmui, bet labai mažais kiekiais. Nikelis buvo ilgai nepripažįstamas dėl turimų didelių toksinų, kurie turi rimtų neigiamų f-jų sveikatai. Papildomų dozių nikelio reikia retai, pakankamai jo gauname ir kasdieniame meniu.

Nedideli kiekiai nikelio yra mūsu DNR ir RNR , kiekvienoje mūsų kūno ląstelėje. Nikelis vaidina svarbų vaidmenį tam tikrų baltymų cirkuliacijoje , ir gali prisidėti prie hormonų , lipidų, ir ląstelių membranų gamybos. Nikelis taip pat yra naudojamas mūsų organizme konvertavimui gliukozės į energiją.

Mažais kiekis nikelio yra vandenyje bei dervožemyje; Gyvi organizmai (gyvūnai, augalai, grybai) maitindamiesi iš žemės ir vandens taip pat sukiaupia nikelio savo organizmo audiniuose.

Geriamasis vanduo , kuris turi didelį kiekį nikelio , apie 250 ppm , tai gali sukelti inkstų ir kraujo ląstelių problemų , tačiau tai pasitaiko retai. Įkvėpiantiems dulkes ar garus , kuriuose yra nikelio junginių (jei dirbate pavojingoje pramonėje ar nepalankioje aplinkoje), gali sumažėti plaučių funkcijos , atsirasti bronchitas, bei padidėja rizika susirgti plaučių vėžiu.

Fiziologiškai kraujyje nikelio yra 1,5-6 mikrogramų/l.

Nikelis plačiai naudojamas šiuolaikinėje pramonėje: Nerūdijantis plienas; Metalo lydiniai, naudojami gaminant: papuošalus, monetas, indus, įrankius, drabužių priedus, raktus, spynas, akinių rėmelius itd. Kosmetikoje; Tam tikrų dažų sudėtyje; Akomuliatoriai.

  • Medicina Skaidrės
  • 2015 m.
  • Violeta
  • 36 puslapiai (995 žodžiai)
  • Medicinos skaidrės
  • MS PowerPoint 804 KB
  • Alergija nikelio metalui
    10 - 3 balsai (-ų)
Alergija nikelio metalui. (2015 m. Kovo 28 d.). http://www.mokslobaze.lt/alergija-nikelio-metalui.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 24 d. 02:19