Amžiaus tarpsnių raidos ypatumai


Psichologijos namų darbas.

Vidurinės vaikystės raidos ypatumai 10metų psichosocialinė raida. Vystymosi uždaviniai. Išgyvenama krizė. Mokymasis ir ugdymas. Pažintinė raida. Jaunesniosios paauglystės raidos ypatumai 11 15metų psichosocialinė raida. Bendraamžių įtaka. Vyresniosios paauglystės raidos ypatumai 16 20metų psichosocialinė raida. Vaidmenų tyrimas.


Mažėja vaiko egocentrizmas, jis pradeda vis geriau suprasti kitų žmonių požiūrį bei nuomonę ir gali palyginti savo asmeninę nuomonę su šeimoje ir už jos ribų egzistuojančiomis nuomonėmis.

Vaikas pradeda suprasti, kad mirtis – neišvengiama ir galutinė.

Vidurinės vaikystės laikotarpiu vis labiau lavėja kalba. Tai priklauso tiek nuo mokyklos ir šeimos, tiek nuo pažintinių gebėjimų, kurie leidžia vaikui įsisąmoninti sudėtingas gramatines taisykles. Vaikas supranta, kad kalba yra bendravimo priemonė, gali geriau naudoti skirtingas kalbos formas, pritaikyti jas įvairioms aplinkybėms. Mokymasis skaityti ir rašyti pertvarko vaiko suvokimą ir mąstymą.

Paauglystės metais santykiai su bendraamžiais iš esmės kinta. Didėjant autonomiškumui, paaugliai kiek nutolsta nuo tėvų, tuo tarpu santykiai su draugais tampa artimesni.

Tėvų – paauglių konfliktai yra neišvengiama tapsmo suaugusiuoju dalis.

Jaunesniųjų paauglių konfliktai su tėvais dažnai kyla dėl lūkesčių neatitikimo. Kita vertus, konfliktai su tėvais padeda paaugliui derėtis dėl autoritetingumo ribų, taip pat sudaro sąlygas tėvų ir vaikų priešingiems požiūriams pareikšti, juos derinti, diskutuoti. Paauglių – tėvų konfliktų laipsnis dažniausiai siejasi su šeimos kontekstu.

Nuo 15 metų bendroji savivertė pradeda kilti, „Aš vaizdas“ tampa patvaresnis, negatyvus savęs suvokimas bei drovumas nyksta ir paprastai pasiekia tą lygį, koks buvo paauglystės pradžioje.

Paauglys geba abstrakčiai mąstyti, neatsižvelgdamas į konkrečius faktus. Daug dėmesio skiriama ne realybei, o galimybei.

Paauglys, spręsdamas problemą, jau geba iškelti visas galimas hipotezes ir tik po to ieško, kaip tas hipotezes patvirtinti eksperimentiškai.

 • Psichologija Namų darbai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Inga
 • 7 puslapiai (1454 žodžiai)
 • Mokykla
 • Psichologijos namų darbai
 • Microsoft Word 19 KB
 • Amžiaus tarpsnių raidos ypatumai
  10 - 8 balsai (-ų)
Amžiaus tarpsnių raidos ypatumai. (2016 m. Balandžio 11 d.). http://www.mokslobaze.lt/amziaus-tarpsniu-raidos-ypatumai.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 13 d. 20:56