Antikos mitų interpretacija Lietuvos kultūroje (Judita Vaičiūnaitė ir kt.) - Kalbėjimo potemė 12 kl.


Antikos mitu interpretacija lietuviu kulturoje. Antikos mitu interpretacja lietuvos kulturoje. Antikos mitu interpretacija lietuviu literatūroje. Mitu itaka lietuvos kulturai.

Lietuvių kalbėjimo potemės 2018.

Tema: 11. Antikos mitų interpretacija Lietuvos kultūroje (Judita Vaičiūnaitė ir kt.).

Kalbėjimo potemė 12 klasei 2017 m. 11 temos kalbėjimo pavyzdys. Priedas - išplėstinis planas, literatūros šaltiniai.

Šioje temoje kalbėsime apie Antikos laikotarpio mitus ir jų interpretaciją lietuvių kultūroje. Puikus pavyzdys rašantiems kalbėjimą šia tema.

Suformuotos potemės pavadinimą rasite parsisiuntę potemę, rekomenduojame jį pasikeisti pagal save.


Kai tai yra antika? Tai senovės istorijos laikotarpis, prasidėjęs dar prieš Jėzaus Kristaus gimimą, o pasibaigęs tik tada, kai Vakarų Romos imperija žlugo. Antika apėmė Senovės Graikijos ir Senovės Romos imperijas. Tai laikotarpis, kai gyveno garsūs tometo atstovai, tokie kaip Homeras, Sokratas, Aischilas, Sofoklis, Ezopas, Hesiodas, Euripidas, Aristofanas, Lukianas, Vergilijus, Horacijus, Ovidijus, Titas, Livijus. Iš šio amžiaus žmonių, garsių rašytojų ir filosofų, mūsų dienoms yra išlikę antikos laikų mitai. Tai mitai, kurie turi savo morales, potekstes ir kitokias reikšmes. Kiekvienas žmogus, perskaitęs tokį mitą, jį interpretuoti gali savaip. Tad ir iškyla toks reiškinys, kad vieną ir tą patį mitą skirtingi žmonės supranta ir interpretuoja visiškai skirtingai. Šie antikiniai mitai turi tikrai didelę įtaką Lietuvos kultūrai. Jie leidžia žmonėms pamatyti savo dažnai daromas klaidas iš šalies. Mitai ir buvo kurti tam, kad leistu žmonėms geriau suprasti gyvenimo tiesas, vertybes ir moralės principus. Tad nieko nuostabaus, kad antikiniai mitai išliko iki šių dienų. Jie buvo vertinami, traktuojami kaip vertingos gyvenimo pamokos. Taigi, šiandien, savo viešajame lietuvių kalbos kalbėjime noriu pagrįsti teiginį, kad Lietuvos kultūroje antikos mitai interpretuojami įvairiai. Taip pat savo kalbėjime ketinu pateikti tokių interpretacijų pavyzdžių ir aptarsiu, kokią įtaką antikos mitai turi Lietuvos kultūrai ir žmonių pasaulėžiūrai.

Antikos mitų interpretacija Lietuvos kultūroje (Judita Vaičiūnaitė ir kt.) - Kalbėjimo potemė 12 kl.. (2017 m. Sausio 01 d.). http://www.mokslobaze.lt/antikos-mitu-interpretacija-lietuvos-kulturoje-judita-vaiciunaite-ir-kt-kalbejimo-poteme-2016-m-12-kl.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 22 d. 00:48