Antikos posakiai


Antikos posakiai pastraipa. Sizifo darbas rasinys. Pandoros skrynia rasinys. Antika skaidres. Posakiu rasiniai. Achilo kulnas samprotavimas. Antikiniai posakiai skaidres. Pandoros skrynia samprotavimas. Achilo kulno samprotavimo rašinys. Samprotavimo rasinys pagal antikos posakius.

Lietuvių skaidrės. Damoklo kardas. Ariadnės siūlas. Achilo kulnas. Gordijaus mazgas. Ikaro skrydis. Medūzos žvilgsnis. Pandoros skrynia. Prokrusto lova. Prometėjo ugnis. Sizifo darbas. Tantalo kančios. Pagal senovės graikų mitą, sirakūzų tironas dionisas, norėdamas parodyti tariamą valdovų laimę, pasisodino damoklą per puotą šalia savęs, bet virš jo galvos liepė ant ašuto pakabinti aštrų kardą. Achilas – graikų mitologijoje pelėjaus ir jūrų deivės tetidės sūnus. Kadangi jo tėvas buvo paprastas žmogus, tai ir achilas buvo mirtingas. Motina tetidė pamėgino savo sūnų padaryti bent jau nepažeidžiamu ir, laikydama kūdikį už kulno, maudydavo jį hado karalystės upėje stikse. Achilo kūnas tapo nepažeidžiamu ir tvirtu kaip geležis tik kulno taip ir nesudrėkino upės vanduo ir ji buvo vienintelė pažeidžiama achilo vieta.

Antikos posakiai. (2011 m. Kovo 05 d.). http://www.mokslobaze.lt/antikos-posakiai.html Peržiūrėta 2017 m. Rugpjūčio 20 d. 20:41