Ar grožinės literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį ar trukdo? (3)


Lietuvių kalbėjimo potemės 2018. Kalbėjimo potemė 2015 metams 12 klasei VBE (3 variantas). Kalbėjimo planas.
29. Ar grožinės literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį ar trukdo? Savo mintis pagrįskite lietuvių literatūros pavyzdžiais.


Skaitydami literatūros kūrinius, dažnai net nesusimąstome apie tai, kokiomis aplinkybėmis jie buvo parašyti. Manau, jog kiekviename kūrinyje atsispindi tam tikros jo rašymo laikmečio ypatybės, savitos problemos ir įvykiai. Tačiau kūrinio turiniui įtakos turi ne tik išorinės aplinkybės, bet ir jo autoriaus vidinis pasaulis, jo problemos, išgyvenimai, patirtos nesėkmės ir įvairūs įvykiai. Dažnai kūriniuose galime pastebėti rašytojo biografijos faktų, įvairių simbolių ar kontekstinių ženklų, kurie leidžia lyginti autorių ir pagrindinį kūrinio herojų. Rašytojai subtiliai atskleidžia savo gyvenimo detales kūriniuose, meistriškai parodo savo gyvenimo ir kūrinio veikėjų ryšį. Tačiau ar literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos bruožai mums padeda suprasti kūrinį ar tik trukdo jį suvokti?

Ar grožinės literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį ar trukdo? (3). (2015 m. Kovo 04 d.). http://www.mokslobaze.lt/ar-grozines-literaturos-kurinyje-atpazistami-autoriaus-biografijos-faktai-padeda-suprasti-kurini-ar-trukdo-3.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 22 d. 00:52