Ar grožinės literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį ar trukdo? Savo mintis pagrįskite lietuvių literatūros pavyzdžiais


Kodel negalima tapatinti liudo vasario ir autoriaus. Kuriniai kuriuose gausu biografijos faktu.

Lietuvių kalbėjimo potemės 2018. Kalbėjimo potemė 2015 12 klasei. Kalbėjimas apie autoriaus biografijos faktus (2 variantas). Yra planas.
29. Ar grožinės literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį ar trukdo? Savo mintis pagrįskite lietuvių literatūros pavyzdžiais.


Grožinė literatūra – tai rašytinio žodžio menas, kuriamas rašytojų, poetų, dramaturgų. Tai įvairių formų ir prasmių žodiniai kūriniai, galintys atskleisti pasaulio kultūros paveldą, ir rašytojo asmeninę patirtį bei vaizduotę. Mano nuomone, skaitant kūrinį labai svarbu žinoti autoriaus gyvenimo istoriją, nes kartais literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti literatūrinį kūrinį, interpretuoti jį, pažinti patį rašytoją. Tačiau negalima tapatinti autoriaus ir jo kūrinio, nes kūrinyje sukurtas herojus būna tik autoriaus išmonė. Taigi, norėčiau pristatyti keletą tokių lietuvių grožinės literatūros kūrinių, kuriuose galima įžvelgti autoriaus biografijos faktų.

Vincas Mykolaitis – Putinas – tai vardas, kuris nuolatos prisimenamas rašytojų, skaitytojų ir tyrinėtojų lūpose. Vincas Mykolaitis-Putinas – iškiliausia XX amžiaus vidurio lietuvių literatūros figūra. Jo romanas „Altorių šešėly“ įėjo į lietuvių literatūrą, kaip pirmasis meniškai brandus psichologinis romanas, kuriame Liudo Vasario paveikslas atskleidžia individualios sąmonės, psichikos bei santykių su aplinka formavimąsi, tolimesnę raidą bei galutinį jos rezultatą.

Daugelio skaitytojų širdis labiausiai audrina tai, jog pagrindinio veikėjo Vasario asmenybės kančios ir gyvenimo įvykiai dažnai atitinka pačio rašytojo gyvenimo kelią. Nors negalima teigti, jog tai V. Mykolaičio Putino autobiografija, tačiau panašumų tarp jų yra tikrai nemažai.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • 2015 m.
  • Mantas
  • 4 puslapiai (1236 žodžiai)
  • Mokykla
  • Lietuvių potemės 2018
  • Microsoft Word 14 KB
  • Ar grožinės literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį ar trukdo? Savo mintis pagrįskite lietuvių literatūros pavyzdžiais
    10 - 6 balsai (-ų)
Ar grožinės literatūros kūrinyje atpažįstami autoriaus biografijos faktai padeda suprasti kūrinį ar trukdo? Savo mintis pagrįskite lietuvių literatūros pavyzdžiais. (2015 m. Kovo 14 d.). http://www.mokslobaze.lt/ar-grozines-literaturos-kurinyje-atpazistami-autoriaus-biografijos-faktai-padeda-suprasti-kurini-ar-trukdo-savo-mintis-pagriskite-lietuviu-literaturos.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 16 d. 15:10