Ar pritartumėte minčiai, kad lietuvių kalbai negresia rimtas pavojus, kol ją gina valstybinės kalbos įstatymas ir saugo kalbininkai. savo nuomonę pagrįskite.


Lietuviu kalbai negresia rimtas pavojus,kol ja gina valstybines kalbos istatymas ir saugo kalbininka. Ja ginau. Kalbininko a smetonos manymu didziausios vidines gresmes lietuviu kalbai yra sie krastutinumai: kalb.

Lietuvių rašinys. Kalbėjimo potemė "Ar pritartumėte minčiai, kad lietuvių kalbai negresia rimtas pavojus, kol ją gina Valstybinės kalbos įstatymas ir saugo kalbininkai. Savo nuomonę pagrįskite."


Viena svarbiausių lietuvių kalbos nykimo priežastis – lietuvių kalbos užteršimas barbarizmais. Jų kiekvienais metais atsiranda dešimtys naujų sąvokų bei terminų. Lietuvių kalba ir kultūra tampa antraeilėmis Lietuvoje Tarybiniais laikais lietuvių kalba ir kultūra buvo suvokiamos kaip aukščiausiosios vertybės. Tačiau Lietuvai tapus nepriklausoma ir ypač artėjant stojimui į Europos Sąjungą, augant nedarbui, vyriausybės prioritetais tapo anglų kalbos populiarinimas. Valstybė neskiria pakankamai dėmesio lietuvybės gynimui ir puoselėjimui. Ji puoselėja lietuvybę daugiausia tik gražiais žodžiais. Nemažai kultūrai skirtų lėšų tiesiog atiduodamos kitiems reikalams. Geriausiai valstybės požiūrį į lietuvybę parodo lietuvių kalbai skirtos literatūros kūrinių lietuvių kalba kainos, daugeliui lietuvių tiesiog neįkandamos.

  • Lietuvių kalba Rašiniai
  • 2013 m.
  • Ciuxas
  • 1 puslapis (485 žodžiai)
  • Mokykla
  • Lietuvių rašiniai
  • Microsoft Word 14 KB
  • Ar pritartumėte minčiai, kad lietuvių kalbai negresia rimtas pavojus, kol ją gina valstybinės kalbos įstatymas ir saugo kalbininkai. savo nuomonę pagrįskite.
    9 - 3 balsai (-ų)
Ar pritartumėte minčiai, kad lietuvių kalbai negresia rimtas pavojus, kol ją gina valstybinės kalbos įstatymas ir saugo kalbininkai. savo nuomonę pagrįskite.. (2013 m. Vasario 20 d.). http://www.mokslobaze.lt/ar-pritartumete-minciai-kad-lietuviu-kalbai-negresia-rimtas-pavojus-kol-ja-gina-valstybines-kalbos-istatymas-ir-saugo-kalbininkai-savo-nuomone-pagriskite.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 16 d. 23:39