Ar vaikystėje / paauglystėje susiformavęs įprotis rašyti trumpąsias mobiliojo telefono žinutes be skyrybos ženklų, be didžiųjų raidžių, be diakritinių ženklų, vartojant netaisyklingas arba mažai žinomas santrumpas gali pakenkti jaunosios kartos rašymo įgūdžiams?


Lietuvių kalbėjimo potemės 2018. 12 klasės potemė Nr. 7 apie mobiliojo telefono žinutes 2015 metams (2 variantas).

7. Ar vaikystėje / paauglystėje susiformavęs įprotis rašyti trumpąsias mobiliojo telefono žinutes be skyrybos ženklų, be didžiųjų raidžių, be diakritinių ženklų, vartojant netaisyklingas arba mažai žinomas santrumpas gali pakenkti jaunosios kartos rašymo įgūdžiams? Argumentuotai išsakykite savo požiūrį.


Kalba – svarbiausia žmonių bendravimo priemonė. Be jos negali būti pažangos, visuomenės ir kultūros. Kalba yra neįkainojamas turtas, kurį reikia saugoti ir puoselėti, tačiau jaunoji karta, kuri su žmonėmis bendrauja ne tik akis į akį ,bet vis dažniau bendrauja telefonu ir internetinėje erdvėje, nesupranta, kokia svarbi yra taisyklinga kalba ir kiek daug ji mums gali duoti, jei ją puoselėjame.

Šiuolaikinis jaunimas neatskiriamas nuo naujųjų technologijų. Viena pačių dažniausių informacinių technologijų priemonių yra mobilusis telefonas. Su jo pagalba jauni žmonės gali susisiekti vienas su kitu, rašyti trumpąsias žinutes net neišeidami iš savo namų. Jaunimas greičiausiai net nesusimąsto, kad kartais pokalbis su draugu gali būti malonesnis ir paprastesnis prie puodelio arbatos, nei bendravimas virtualioje erdvėje pilnoje trumpinių ir naujadarų, tačiau šiais laikais tai yra pats paprasčiausias būdas bendravimui. Susirašinėdamas žinutėmis jaunimas vartoja savitą netaisyklingą kalbą, kurioje raidės neturi nosinių, gausu trumpinių, vartojami užsienio kalbos sutrumpinimai. Stengdamiesi pritapti vieni prie kitų, jaunuoliai vaikosi mados ir kuria vis naujus žodžių junginius ir sutrumpinimus.

  • Lietuvių kalba
  • 2015 m.
  • Silvija
  • 5 puslapiai (1303 žodžiai)
  • Mokykla
  • Lietuvių kalbėjimo temos ir potemės 2018 m. 10 ir 12 klasei
  • Microsoft Word 25 KB
  • Ar vaikystėje / paauglystėje susiformavęs įprotis rašyti trumpąsias mobiliojo telefono žinutes be skyrybos ženklų, be didžiųjų raidžių, be diakritinių ženklų, vartojant netaisyklingas arba mažai žinomas santrumpas gali pakenkti jaunosios kartos rašymo įgūdžiams?
    10 - 9 balsai (-ų)
Ar vaikystėje / paauglystėje susiformavęs įprotis rašyti trumpąsias mobiliojo telefono žinutes be skyrybos ženklų, be didžiųjų raidžių, be diakritinių ženklų, vartojant netaisyklingas arba mažai žinomas santrumpas gali pakenkti jaunosios kartos rašymo įgūdžiams? . (2015 m. Kovo 02 d.). http://www.mokslobaze.lt/ar-vaikysteje-paauglysteje-susiformaves-iprotis-rasyti-trumpasias-mobiliojo-telefono-zinutes-be-skyrybos-zenklu-be-didziuju-raidziu-be-diakritiniu-zenklu.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 23 d. 13:44