Asmens sveikatos ugdymas


Sveikatos laboratorinis darbas. Asmens sveikatos ugdymas. Žmogaus pusiausvyros parametrų tyrimas. Judesio analizė esant skirtingoms sąlygoms.


Laboratorinis darbas atliktas Kauno technologijos universitete, Biomechatronikos laboratorijoje. Pusiausvyros tyrimui atlikti ant tiriamojo pečių užklijuojami šviesą atspindintys žymekliai, kurių judėjimą fiksuoja šešios optinės kameros, o masės centro (COP) kitimą erdvėje registruoja jėgos platforma. Tyrimo metu užfiksuoti duomenys iš kamerų ir jėgos platformos, tolimesniam jų apdorojimui, perduodami judesių analizės programai „Qualisys“. Tyrimas atliekamas trim skirtingais atvejais, kai tiriamasis ant platformos stovi:

Iš svyravimo diagramos atsimerkus 40 sekundžių matome, kad tiriamasis į priekį ir atgal (y ašies kryptimi) judėjo labiau nei į šonus (x ašies kryptis). Svyravimo y kryptimi didžiausias skirtumas apie 38 mm , o x kryptimi - 18mm.

Iš svyravimo diagramos užsimerkus 40 sekundžių matome, kad tiriamasis į priekį ir atgal (y ašies kryptimi) judėjo labiau nei į šonus (x ašies kryptis). Svyravimo y kryptimi didžiausias skirtumas apie 28 mm , o x kryptimi - 11mm.

Asmens sveikatos ugdymas. (2015 m. Gegužės 24 d.). http://www.mokslobaze.lt/asmens-sveikatos-ugdymas.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 24 d. 15:10