Asmenybės laikysena ribinėse situacijose


Žmogaus laikysena ribinėse situacijose. Literatūra – tragiskos patirties liudijimas. Asmenybe ribinese situacijose. Laikysena ribineje situacijoje. Asmenybes laikysena ribinese situacija. Poteme apie ribines situacijas. Asmenyb4 ir jos laikysena ribinese situacijose. Asmenybe ribineje situacijoje. Kokia bus asmenybes laikysena ribinese situacijose.

Lietuvių kalbėjimo potemės 2017.

Tema: 8. Asmenybės laikysena ribinėse situacijose (Nijolė Sadūnaitė ir kt.).

Kalbėjimo potemė 12 klasei 2016 m. 8 temos kalbėjimo pavyzdys. Priedas - išplėstinis planas, literatūros šaltiniai.

Šioje temoje aptariama asmens laikyse ištikus nelaimėms ir ribinėms situacijoms. Pavyzdys rašantiems kalbėjimą šia tema.

Suformuotos potemės pavadinimą rasite parsisiuntę potemę, rekomenduojame jį pasikeisti pagal save.


Su sunkumais ir ribinėmis situacijomis tenka susidurti kiekvienam žmogui: jie skiriasi tik savo pobūdžiu, sudėtingumu, aplinkybėmis, galimais sprendimo būdais. Sunkumai – tai ir kasdieniai nesusipratimai, kai pavėluojame į troleibusą ar nikstelime koją kur nors beskubėdami, bet taip pat ir tragiški likimo posūkiai, kaip pavyzdžiui, ligos, netektys. Sunkumai – ir dar platesnė sąvoka, kai kalbame apie absoliučiai ribines situacijas, su kuriomis yra tekę susidurti retam, kaip pavyzdžiui, išgyvenimas koncentracijos stovykloje arba patirti neigiami įspūdžiai karo, okupacijos akivaizdoje. Taigi sunkumų - ribinių situacijų būna įvairių. Egzistuoja dvi pasaulėžiūros: viena, teigianti, kad sunkumai žmogų žlugdo, kita – esą, nėra to, ko nebūtų įmanoma pakelti ir „kiekvienas turi nešti savo kryžių“, taip pat toks požiūris teigia ir tai, kad sunkumai galiausiai sustiprina žmogų. „Tai, kas tavęs nenužudo, padaro tave stipresnį“, – teigiama viename populiariame posakyje. Mano kalbos tikslas aptarti asmenybės laikyseną ribinėse situacijose ir pristatyti šią ir įžangoje išsakytą mintį, esą „Sunkumuose visada slypi galimybės“, ribinių situacijų kontekste. Remsiuosi XX-ojo amžiaus kontekstu (amžiaus, kuriame pasaulis išgyveno du karus ir kraštutinių situacijų žmonių gyvenime išties nestigo): literatūros kūriniais, kultūros pavyzdžiais, istorinėmis sąsajomis.

  • Lietuvių kalba Potemės 2017
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1118 žodžių)
  • Mokykla
  • Lietuvių potemės 2017
  • Microsoft Word 23 KB
  • Asmenybės laikysena ribinėse situacijose
    10 - 1 balsai (-ų)
Asmenybės laikysena ribinėse situacijose. (2016 m. Sausio 27 d.). http://www.mokslobaze.lt/asmenybes-laikysena-ribinese-situacijose.html Peržiūrėta 2017 m. Sausio 21 d. 06:38