Asocialus elgesys


Psichologijos referatas. Asocialus elgesio samprata. Asocialus elgesys yra skirstomas į lygmenų faktorius. Normalaus elgesio kriterijai. Skiriami grupes pagrindiniai požymiai. Sociokognityvinių ir bendravimo gebėjimų stoka. rizikingas seksualinis elgesys. depresija. Narkotiku varotojima aiskinancios teorijos. Biologines teorijos. Kuri yra paveldima liga. Psichologinės teorijos. Psichoanalitinė (tradicinė psichoanalizė). Socialinio išmokimo teorija. Bihevioristai. Įtampos sumažinimo teorija. Jėgos teorija. Moteriškumo teorija. Šiuolaikinė samprata. Priklausoma asmenybė. Trys priklausomybės stadijos. Opozicinis neklusnumas. Sociopatija ir psichopatija. Padeginejimas. Nepilnamečiu padegeji tiptologija. Pagal padegimo motyvus. Nepilnamečiu padegėju tipologija pagal amziu. Agresijos samprata. Agresijos raiškia formos ir būdai.


Vaikams būdingos agresijos formos: instrumentinė skaitoma normali, ji nėra tyčinė, apgalvota. Pamažu ta agresija silpnėja ir perauga į žodinė agresiją, kai išmoksta kalbėti. Berniukai pamėgdžioja savo herojus ir jų agresija į priešingos lyties atstovus, jie atakuoja mergaites, o mergaitės žaidžia polikliniką, daro įv operacijas su peiliais, aštriais daiktais, bet ju agresija yra į vidų.

Agresija pagal objektą galima 3 rūšių:

Nukreipta įddaiktus jų gadinima

Į asmenį nukreipta agreisija

Autoagresija( agresija ukreipta i save.)

Mokslininku tyrimų rezultatato pasrode kad agresyvaus elgesio raiškos būdas yra mušimas rankomis, daiktų gadinimas, spardymas. Neretai vaikai stumdomi, žodžiais užgauliojami, apspjaudomi būna ir sudėtingesniu atvejų: pinigu atemimas, grasinimas susidoroti, nuolatinis persekiojimas. Vaikai skundziasi duoda atgal, į agresija atsako tuo paciu. Rakomenduotina kad vaikai pasakytu tevam ir mokytojams.

Asocialus elgesys. (2013 m. Birželio 26 d.). http://www.mokslobaze.lt/asocialus-elgesys.html Peržiūrėta 2016 m. Gruodžio 04 d. 08:19