Automobilių davikliai ir jutikliai. Matavimo ir kontrolės prietaisai automobiliuose


Jutikliai automobilyje. Automobiliu jutikliai. Automobilio jutikliai. Voltmetras automobiliui. Mašinos kontrolės prietaisai. Automobilio kontrolės prietaisai. Auto davikliai. Mašinos svorio jutiklis. Auto sensoriai. Elektronikos prietaisai automobiliams.

Transporto referatas. Ampermetrai ir voltmetrai. Temperatūros davikliai. Slėgio davikliai. Skysčių lygio (kiekio) davikliai. Greičio ir sukimosi dažnio davikliai.


Automobiliuose naudojami ampermetrai matuoja akumuliatorių baterijos įkrovimo arba iškrovimo srovę. Jų veikimo principas dvejopas: vienus sudaro nejudrus pastovus magnetas, kitus - judrus pastovus magnetas, apvija ir šuntas. Per ampermetrą su nejudriu pastoviu magnetu teka visa matuojama srovė. Per ampermetrą su judriu pastoviu magnetu teka tik dalis srovės, likusi teka per lygiagrečiai įjungtą šuntą.

Pagrindinės ampermetro su nejudriu magnetu dalys yra korpusas, pastovaus magneto strypelis, srovės plokštelė, geležinis inkarėlis, ašis, rodyklė, skalė ir prijungimo gnybtai. Pastovus magnetas, srovės plokštelė ir inkarėlis sumontuoti lygiagrečiai. Pastovus magnetas , srovės plokštelė ir inkarėlis sumontuoti lygiagrečiai. Todėl magnetas laiko inkarėlį, o tekančios srovės elektromagnetinis laukas suka jį į statmeną padėtį. Tokiu būdu skalėje rodoma srovė.

  • Transportas Referatai
  • 2012 m.
  • Stillout
  • 10 puslapių (1772 žodžiai)
  • Transporto referatai
  • Microsoft Word 68 KB
  • Automobilių davikliai ir jutikliai. Matavimo ir kontrolės prietaisai automobiliuose
    10 - 1 balsai (-ų)
Automobilių davikliai ir jutikliai. Matavimo ir kontrolės prietaisai automobiliuose. (2012 m. Gegužės 11 d.). http://www.mokslobaze.lt/automobiliu-davikliai-ir-jutikliai-matavimo-ir-kontroles-prietaisai-automobiliuose.html Peržiūrėta 2017 m. Kovo 28 d. 18:55