Bankų rizikos ir jų valdymas


Bankininkystės konspektas. Bankų rizikos ir jų valdymas. Rizikos sąvoka. Rizikų klasifikacija ir finansinės rizikos. Palūkanų normos rizika. Likvidumo rizika ir jos rodikliai. Užsienio valiutų rizika. Operacinė valdymo rizika (proceso rizika). Kredito rizika ir jos valdymas. Kitos finansinės ir rinkos rizikos. Lietuvos bankas. Riziką ribojantys normatyvai. Aktyvų – pasyvų valdymo pradmenys.


Jeigu paklaustume žmonių, kokios grąžos norėtų iš investicijų ir kokia rizika priimtina, dažnas atsakytų: noriu uždirbti daug su maža rizika Deja, taip nebūna: jeigu norime didelės grąžos, turėsime prisiimti ir didelę riziką; jei norime garantijų, turėsime pasitenkinti maža grąža.

Mikroekonominė rizika: 1.1. Aplinkos rizika 1.2. Proceso (operacinė) rizika 1.3. Reputacijos praradimo rizika 1.4. Informacijos, skirtos sprendimams priimti, rizika 2. Makroekonominė rizika: 2.1. Šalies rizika (atsiskaitymų) 2.2. Sisteminė rizika.

Bankų rizikos ir jų valdymas. (2013 m. Lapkričio 26 d.). http://www.mokslobaze.lt/banku-rizikos-ir-ju-valdymas.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 25 d. 11:35