Baranausko dienoraščio analizė


Filologijos interpretacija. Kas ir kaip vaizduojama poetiniuose A. Baranausko bandymuose įrašytuose į dienoraštį. Literatūra.


Pirmiausia reikia pastebėti, jog labai didelis dėmesys Baranausko poetiniuose bandymuose skiriamas gamtos ir jos kūrinių vaizdavimui, aprašymui. Gamta yra ta gaivališka, dinamiška ir nuolat besikeičianti jėga, atliepianti lyrinio žmogaus būseną, juos sieja ypatingai glaudus tarpusavio ryšys, tik gamtoje galima rasti vidinę ramybę, gamtos gaivališkosios jėgos turi įtakos subjekto būsenos kaitai, priklausomai nuo besikeičiančio metų laiko. Jeigu minimas šviesus ir bundantis laikas pavasaris, kai viskas ima žaliuoti, pabunda iš sąstingio: ,,šilas žaliuoja, čiurlena upelis, dvelkia zefyras“, tačiau žmogui kažko trūksta, apima liūdnumas ir kyla abejonės, net gamta nebesugeba numalšinti skausmo ir prikelti dvasios pavasariui ir atbudimui, nes jo siela dar vis apmirusi ,,nuo aštraus skausmo“. Jeigu ateina ,,maloniais kvapais dvelkiantis birželis“ subjektą užplūsta įvairios mintys, pastebimi maži ir kartu neįtikėtini Dievo kūriniai, kuriais subjektas nepaliauja gerėjąsis: ,,dūzgiančios bitelės“, ,,žolėje grojantis laumžirgis“, ,,sidabrinė rasa“, ,,derlios javų varpos“.

Baranausko dienoraščio analizė. (2014 m. Gegužės 30 d.). http://www.mokslobaze.lt/baranausko-dienorascio-analize.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 12 d. 00:52