Bendrosios sistemų teorijos taikymas organizacijoms ir vadybai


Sistemų teorija. Bendroji sistemų teorija. Bendra sistemu teorija. Valdymo teorijų taikymo analizė. Sistemų teorija ppt. Socialinio darbo teorija ir metodika. Sistemu teorija kaip aprasyti. Sistemų teorijos pagrindai. Organizacijų teorijų skirstymas. Sistemos teorija vadyboje.

Vadybos skaidrės. Įvadas. Bendrosios sistemų teorijos idėja. Č. Bernardo organizacijų skirstymas. K. Boulding sistemų klasifikacija. Sisteminės organizacijų teorijos analizė. Sistemos ir elemento klasifikavimas. Bendrųjų sistemų teorijų savybės. Šiuolaikinės vadybos teorijos. Organizacinio vystymo ir strateginio valdymo teorijos. Išvados. Literatūros sąrašas.


Beveik viską, kas mus supa aplink, galime suvokti kaip darnią visumą, kaip tam tikrą sistemą ar jos modelį. Žmogaus gyvenimą taip pat galime apibūdinti kaip sisteminį darinį.

Organizacijos yra sudaromos sistemingai, jos turi savo tikslą, uždavinius bei siekius, turi savo viziją. Bendroji sistemų teorija padeda suplanuoti sisteminius modelius, kurie padės organizacijos funkcionavimui. Taigi, visą kas planuojama, matuojama ar panašiomis priemonėmis veikiama yra kaip sistemos rezultato išraiška.

Tikslingos sistemos savybės negali gyvuoti be tikslo siekimo ir prisitaikymo prie aplinkos veiksnių, taip pat be tam tikros sistemos sudedamųjų dalių sujungimo bei vidinių santykių reguliavimo ir palaikymo.

Nagrinėdami organizaciją yra svarbu nustatyti kaip funkcijos derinasi su organizacijos iškeltais tikslais, sužinoti sistemos struktūrą bei tarpusavio ryšius, išskirti kiekvieną dalį, elementą, ir jį išanalizuoti.

Kiekviena teorija tarpusavyje yra susijusios ar kitaip viena nuo kitos priklauso, padeda pagrindą viena kitos būčiai.

Be sistemos buvimo sunkiai įsivaizduojamas tam tikras objektas, kuris siektų perspektyvos ar tobulėjimo.

Bendrosios sistemų teorijos yra neatsiejama dalis nuo vadybos bei organizacijų, norinčių sėkmingai funkcionuoti.

  • Vadyba Skaidrės
  • 2012 m.
  • Vytautas
  • 26 puslapiai
  • Vadybos skaidrės
  • MS PowerPoint 60 KB
  • Bendrosios sistemų teorijos taikymas organizacijoms ir vadybai
    10 - 1 balsai (-ų)
Bendrosios sistemų teorijos taikymas organizacijoms ir vadybai. (2012 m. Kovo 18 d.). http://www.mokslobaze.lt/bendrosios-sistemu-teorijos-taikymas-organizacijoms-ir-vadybai.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 22 d. 14:37