Biliiūnas Liūdna pasaka interpretacija


Lietuvių interpretacija. „Liūdnos pasakos“ skaudi realybė.


Pirmoji dalis primena pasaką: „ Buvo tai 1863 - čiais metais...“. Tai skaitytoją įtraukia į vaikystės, pasakišką pasaulį, kuriame visada laimi gėris ir visi gyvena „ Ilgai ir laimingai “. Skaidrią, džiaugsmingą veikėjų nuotaiką atspindi gamtos peizažas. Veiksmas plėtojamas uždaroje, kaimiškoje erdvėje. Vadinasi, gamta atliepia žmogaus vidinę būseną. Laimingasis Petras trokšta geresnio gyvenimo sau, žmonai bei būsimiems vaikams. Jis ryžtasi stoti į sukilėlių gretas. Juozapotą ima lankyti tragiškos ateities nuojautos bei vizijos. Taip prasideda šių herojų „ Liūdna pasaka “.

J. Biliūnas savo kūriniuose dažniausiai vaizduoja veikėjus, kurių tolimesnis likimas yra įtakojamas skaudžių likimo smūgių. Dėl šios priežasties kūrinio herojai linkę į filosofinius apmąstymus. Jau pirmosios dalies pabaigoje nujaučiama dramatiška įvykių seka. Juozapotos sapnas - jos tragedijos preliudija.

Biliiūnas Liūdna pasaka interpretacija. (2014 m. Balandžio 22 d.). http://www.mokslobaze.lt/biliiunas-liudna-pasaka-interpretacija.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 24 d. 05:37