Bioreaktoriai


Bioreaktorius. Kas yra bioreaktorius. Biorektoriai. Bioreaktoriu. Bioreaktorius tai. Bioreaktoriu tipai. Bioreaktorius kas tai. Bioreaktoriaus. Periodinis bioreaktorius. Buitinis bioreaktorius.

Biologijos referatas. Bioreaktorius – tai tam tikro tūrio indas, kuriame vyksta biologinės reakcijos (mikroorganizmų ar enzimų pagalba). Valomuose vandenyse pirmiausiai sumažinama pramoninių, pavojingų ar buitinių teršalų koncentracija iki tinkamos valymui. Biologinis valymas yra ypač ekonomiškas valant didelius vandenų tūrius, kuriuose yra mažos teršalų koncentracijos. Bioreaktorių klasifikacija. Anaerobiniai ir aerobiniai reaktoriai. Nepertraukiamo veikimo reaktoriai. Periodinio veikimo. Pusiau periodinio veikimo sistemos. Nepertraukiamo veikimo bioreaktoriai. Pagrindinė bioreaktorių konfigūracija. Reaktorius su maišyklėmis ir aeratoriais. Paviršiuje aeruojami bioreaktoriai. Bioreaktoriai su besisukančiais diskais. Reaktorius su įkrova. Pratekančio skysčio bioreaktoriai. Difuzoriai ir aerliftiniai bioreaktoriai. Inžektoriniai bioreaktoriai. Įmušimo-inžektoriniai bioreaktoriai. Kilpiniai bioreaktoriai. Kiti reaktorių tipai.


Biologinis valymas yra ypač ekonomiškas valužteršto vandens valymo būdo pasirinkimas priklauso nuo teršalų tipo ir jų koncentracijos. Bendrai vandenų valymas nuo teršalų skirstomas į pirminį, antrinį ir tretinį. Pirminiame valyme iš valomo vandens atskiriamos lengvai atsiskiriančios dalys (pvz. ,nafta), greitai sėdančios kietos dalelės ir vanduo paruošiamas antriniam valymui.

  • Biologija Referatai
  • 2010 m.
  • Rasa
  • 8 puslapiai (2159 žodžiai)
  • Biologijos referatai
  • Microsoft Word 31 KB
  • Bioreaktoriai
    10 - 1 balsai (-ų)
Bioreaktoriai. (2010 m. Lapkričio 01 d.). http://www.mokslobaze.lt/bioreaktoriai.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 22 d. 12:31