Bvp ir namų ūkio išlaidos


Ūkių regresija. Latvijos namu ukio vartojimo islaidu strukturine analize. Namu ukio islaidos 1997.

Ekonomikos referatas. Įvadas. Realus bvp, namų ūkių vartojimo išlaidos ir jų kitimas. Palyginamoji analizė. Namų ūkių išlaidų dalis bvp. Namų ūkių vartojimo išlaidų ir realaus bvp sąryšys. Baltijos šalių ribinis polinkis vartoti. Prognozės. Prognozių skaičiavimo metodika. Išvados.


Bendrasis vidaus produktas – vienas geriausiai šalies ekonominę padėtį atspindinčių makroekonominių rodiklių. Tai yra galutinė visų paslaugų ir prekių vertė sukurta šalyje per tam tikrą laikotarpį. BVP gali būti realus (apskaičiuotas bazinių metų kainomis) ir nominalus (apskaičiuotas einamųjų metų kainomis). Daugiausia savo darbe remsimės būtent realiu BVP, nes jis geriau atspindi ekonominę situaciją (atsižvelgiama ne į kainų, o kiekių pokyčius).

Kaip matysite toliau darbe, didelę dalį BVP sudaro namų ūkių vartojimo išlaidos. Be to, skaičiuojant BVP išlaidų metodu, į formulę yra įtraukiamas ir namų ūkių vartojimo išlaidos. Dėl to BVP ir namų ūkių vartojimas turi stiprų tarpusavo ryšį.

Šiame darbe sieksime patvirtinti arba paneigti 2 hipotezes:

1.Baltijos šalyse BVP augimo tempas yra didesnis nei namų ūkių vartojimo išlaidų;

2.Baltijos šalių vartotojų lūkesčiai daro įtaką ribiniam polinkiui vartoti.

Analizuojamas laikotarpis – 1997–2010 metai. Be to, atliksime dinaminę, struktūrinę bei palyginamąją Lietuvos, Latvijos bei Estijos BVP ir namų ūkių vartojimo išlaidų analizes. Taip pat, naudodamiesi regresijos kreivėmis bei polinomais, mėginsime prognozuoti BVP ir namų ūkių vartojimą 5 metų į priekį laikotarpiui. Galiausiai, pateiksime savo pasiūlymus bei rekomendacijas.

Vertėtų paminėti, kad visa naudota statistinė informacija paimta iš Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ oficialios svetainės. Šią informaciją galite rasti priede darbo gale. Be to, visi brėžiniai brėžti bei skaičiavimai atlikti programa MS Office Excel 2007 (2003).

  • Ekonomika Referatai
  • 2012 m.
  • 17 puslapių (3071 žodis)
  • Ekonomikos referatai
  • Microsoft Word 843 KB
  • Bvp ir namų ūkio išlaidos
    10 - 1 balsai (-ų)
Bvp ir namų ūkio išlaidos. (2012 m. Lapkričio 19 d.). http://www.mokslobaze.lt/bvp-ir-namu-ukio-islaidos.html Peržiūrėta 2016 m. Spalio 28 d. 11:31