Chlorofilino - chitozano komplekso spektrinių savybių pokyčių tyrimas


Chemijos praktikos ataskaita. Suformuluotas darbo tikslas. Medžiagos ir metodika. Chlorofilino chitozano kompleksas. Chlorofilino chitozano komplekso paruošimo eiga. Sugerties ir fluorescencijos spektrų registravimas. Laboratorijoje įsisavintos metodikos.


Praktikos darbas atliktas Taikomųjų mokslų institute, pažangiųjų technologijų skyriuje, biomedicininių technologijų sektoriuje. Laboratorijoje tiriamos inovatyvios antibakterinės technologijos turinčios potencialą pritaikymui maisto pramonėje. Viena iš tokių technologijų – fotosensibilizacija nekenksmingomis medžiagomis. Šiame darbe tirta chlorofilino chitozano komplekso stabilumo priklausomybė nuo jo laikymo laiko. Ankstesni laboratorijoje atlikti tyrimai parodė, kad ši medžiaga yra efektyvi tiek prieš gram teigiamus tiek prieš gram neigiamus maistinius patogenus. Buvo svarbu išsiaiškinti, kiek laiko ši medžiaga laikoma šaldytuve nepakeičia savybių, o taip pat kokią įtaką jai daro tiesioginė saulės spinduliuotė.

Ištirti chlorofilino-chitozano komplekso sugerties ir fluorescencijos spektrinius pokyčius 30 dienų laikotarpyje ir 2 h bėgyje tiesioginiuose saulės spinduliuose.

Chitozanas - gamtinis polimeras, gaunamas iš chitino deacetilinimo būdu. Chitinas natūraliai aptinkamas grybų ląstelių sienelėse, mielėse, vabzdžių egzoskelete, pirmuonyse. Chitozanas nėra toksiškas, biologiškai suyrantis, biologiškai suderinamas, taip pat pasižymi antimikrobiniu poveikiu.

Chlorofilinas yra natūralus maistinis dažiklis E141, išgaunamas iš chlorofilo. Išvestiniai chlorofilo dariniai taikomi kaip fotosensibilizatoriai, panaudojant fotosensibilizuotą chlorofiliną sėkmingai inaktyvuojamos maisto patogeninės bakterijos, grybeliai ir jų sporos.

 • Chemija Praktikos ataskaitos
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Lukas
 • 7 puslapiai (775 žodžiai)
 • Universitetas
 • Chemijos praktikos ataskaitos
 • Microsoft Word 609 KB
 • Chlorofilino - chitozano komplekso spektrinių savybių pokyčių tyrimas
  10 - 7 balsai (-ų)
Chlorofilino - chitozano komplekso spektrinių savybių pokyčių tyrimas. (2015 m. Rugsėjo 15 d.). http://www.mokslobaze.lt/chlorofilino-chitozano-komplekso-spektriniu-savybiu-pokyciu-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 23 d. 04:03