Civilinės teisės sistema


Civiline teises sistema. Dualistine civilines teises sistema. Monistinė civilinės teisės sistema. Civilines teises sistema sudaro. Civilinės teisės sistemos. Pagrindiniai civilines teises institutai. Civiline teise skaidres. Teises sakos referatai ct. Komisas referatas. Civilines teises sistemos elementai.

Teisės konspektas. Civilinės teisės sistema. Užsienio valstybių civilinės ir prekybinės teisės bendra charakteristika. Pagrindinės užsienio šalių teisinės sistemos. Monistinė ir dualistinė civilinės teisės sistemos. Raidos tendencijos.


Sistema – tai sandara, junginys, skirtingų reiškinių sąsaja, išskirianti juos iš aplinkos kaip vientisą santykinai savarankišką darinį. Ji apima savo komponentus (posistemes, dalis, elementus) ir tų komponentų tarpusavio ryšius bei santykius. T. Sistema tai ne tik tam tikrų reiškinių pasidalijimas į atskiras dalis – elementus, bet ir tų elementų tarpusavio ryšiai, vienijantys juos į darnią visumą.

Sistemą sudaro ne vien teisė apskritai. Atskiros teisės šakos, pošakiai, net atskiros teisės normos, būdamos didesnės sistemos elementai, pačios sudaro santykinai savarankiškas sistemas.

Ct, kaip teisės sistema, yra visuma ct normų tam tikra tvarka suburtų į atskirus, nuosekliai išdėstytus institutus, pošakius, kurie sąveikaudami sudaro vieningą civilinės teisės sistemą.

Pirminis (bazinis) ct sistemos elementas yra ct norma. Atskira šios šakos norma dažniausiai taip pat sudaro sistemą, susidedančią iš susijusių elementų: hipotezės, dispozicijos ir sankcijos.

Ct institutas – tai tam tikra ct normų grupė, reguliuojanti santykinai savarankišką visuomeninių santykių sistemą, - dalį ct reguliuojamų santykių (ct subjektų, sandorių, ieškininės senaties ir kt. Institutai).

Ct pošakis – tai keli pagal reguliavimo dalyką vienarūšiai tarpusavyje susiję ct institutai, sudarantys santykinai savarankišką ct sistemos dalį. Tai nuosavybės, prievolinė, butų teisė, autorinė ir išradybos teisė (pvz. , prievolinės teisės pošakis susideda iš pirkimo – pardavimo, dovanojimo, paskolos, pavedimo, turto nuomos, komiso, rangos ir kt. Institutų).

  • Teisė Konspektai
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (789 žodžiai)
  • Teisės konspektai
  • Microsoft Word 6 KB
  • Civilinės teisės sistema
    8 - 2 balsai (-ų)
Civilinės teisės sistema. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). http://www.mokslobaze.lt/civilines-teises-sistema.html Peržiūrėta 2017 m. Kovo 30 d. 13:57