Darbuotojų profesinė socializacija


Viešojo administravimo kursinis darbas. Įvadas. Socializacijos samprata ir tipai. Pirminė socializacija. Antrinė socializacija. Socializacijos institutai. Išankstinė profesinė socializacija. Darbuotojo susidūrimas su organizacijos kultūra. Darbuotojo pasikeitimas ir integracija. Mentorystės svarba naujam darbuotojui. Profesinės socializacijos atvejų analizė. Pedagogų profesinė socializacija ikimokyklinėse įstaigose. Slaugytojų profesinė socializacija. Išvados. Literatūros sąrašas.


Objektas. Darbuotojų profesinė socializacijos samprata.

Dalykas. Socializacijos samprata ir tipologija, profesinės socializacijos suvokimas ir turinys, profesinės socializacijos atvejų darbovietėse analizė ir darbuotojo socializacijos etapai organizacijoje.

Problema. Naujų darbuotojų profesinės socializacijos analizė. Nors ir yra nustatytos priemonės, kurios padeda naujam darbuotojui socializuotis organizacijoje, tačiau nemažai darbuotojų palieka darbo vietą arba jų adaptacija trunka per ilgai ir trukdo organizacijai dirbti produktyviai. Ši problema man asmeniškai įdomi tuo, kad baigęs studijas pradėsiu dirbti ir neišvengiamai susidursiu su profesine socializacija.

Tikslas. Aptarti darbuotojų profesinės socializacijos aktualumą ir naudą, supažindinti su profesinės socializacijos etapais ir pavyzdžiais pagrįsti tinkamos profesinės socializacijos svarbą.

Uždaviniai

1. Išsiaiškinti kas yra socializacija.

2. Atskleisti socializacijos tipus.

3. Apibrėžti kas yra profesinė socializacija.

4. Atskleisti profesinės socializacijos etapus.

5. Išnagrinėti profesinės socializacijos pavyzdžius organizacijose.

Darbuotojų profesinė socializacija. (2014 m. Rugsėjo 30 d.). http://www.mokslobaze.lt/darbuotoju-profesine-socializacija.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 24 d. 22:05