Daugiametės gėlės


Floristikos referatas. Įvadas. Vienmetės gėlės mano aplinkoje. Puikioji gvaizdūnė- Zinnia elegans. Meksikinis žydrūnas -Ageratum houstonianum. Paprastasis ricinmedis - Ricinus communis. Dviragė leukonija- Matthiola longipetala. Gazanija -Gazania. Nasturta -Tropaeolum majus. Paprastoji sprigė - Impatiens noli-tangere. Jurginas -Dahlia. Žioveinis -Antirrhinum. Šlamutis smiltyninis -Helichrysum arenarium. Sukutis-Ipomoea. Išvados. Informaciniai šaltiniai. Priedai. Visų vienmečių gėlių vaizdai.


Mano aplinkoje augančios gėlės yra Suvalkijos lygumose,o kaip žinoma,Suvalkijos dirvožemiai patys derlingiausi,todėl gėlės labai gerai auga, kadangi yra palankios sąlygos.Aš pasirinkau būtent šias vienmetes gėles todėl,kad dauguma jų dauginamos sėklomis. Didelė dalis vienmečių gėlių augančių mano aplinkoje žydi anksti pavasarį, žydi gausiai, yra kvapnios. Mano alpinariumas yra labiau saulėtoje vietoje, todėl dauguma mano gėlių ypač pasodintos dėl to, jog yra šviesomėgės ir mėgsta saulėtas vietas.Visos gėlės labai dekoratyvios bei yra labai panašių morfologinių savybių turinčių vienmečių gėlių.

Dviragė leukonija (lot. Matthiola longipetala, sin. Matthiola bicornis, angl. Night - scented Stock) – bastutinių (Brassicaceae) šeimos, leukonijos (Matthiola) genties augalų rūšis.Augalas kilęs iš viduržemio jūros pakrančių regiono (Graikijos), Mažosios Azijos ir Pietų Afrikos. Lietuvoje ši įvežtinė rūšis plačiai auginama tiek lauke, tiek šiltnamyje.Augalas žolinis, vienmetis. Išauga iki 0,15–0,35 m aukščio. Stiebas tiesus ir mažai šakotas. Lapai lancetiški, pilki, kiek dantyti. Žiedai, kaip ir visas augalas – nedideli, 1,5 cm skersmens, alyviškai rožinės spalvos. Žiedai ypatingi tuo, kad išsiskleidžia esant apsiniaukusiomis dienomis, gali pražysti naktį ar rytais ir turi stiprų, malonų kvapą. Žydi birželio – rugpjūčio mėn.Sėklas subrandina ankštaroje, kuri yra ilga ir plona. Vienoje ankštaroje yra po kelias sėklas, kurios yra plokščios, lygios ir ovalios. Dauginasi sėklomis.

Išanalizuota informaciniai šaltiniai apie vienmetes gėles.Sužinota vienmečių gėlių pritaikymo galimybės, reiklumas dirvožemui, kokioje pusėje sodinti gėles,kad geriau augtų. Išsiaiškinta,kurios gėlės yra šviesomėgės,o kurios-ne.

Apibūdinta vienmečių gėlių morfologinės ir bioekologinės savybės. Daugelis gėlių sėjamos sėklomis, Lietuvoje dažnai auginamos darželiuose, gėlynuose, kapinėse. Augalai gerai auga saulėtose lysvėse, aukštaūges veisles galima derinti su daugiamečiais žoliniais augalais.Didelė dalis augalų yra labai dekoratyvūs iš kurių daromos sausos puokštės.Gėlės žydi anksti pavasarį, yra labai kvapnios ir įvairių spalvų.

  • Floristika Referatai
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1902 žodžiai)
  • Kolegija
  • Floristikos referatai
  • Microsoft Word 47 KB
  • Daugiametės gėlės
    10 - 4 balsai (-ų)
Daugiametės gėlės. (2015 m. Gruodžio 30 d.). http://www.mokslobaze.lt/daugiametes-geles.html Peržiūrėta 2016 m. Spalio 28 d. 11:21