Debitorinės skolos


Finansų kursinis darbas. Santrauka. Įvadas. Debitoriniai įsiskolinimai ir jų valdymo esmė. Verslo partnerių atranka ir jų mokumo įvertinimas. Įmonės skolų administravimo politika. Pirkėjų skolų sutarčių sudarymas. Sutarčių įvykdymo užtikrinimo priemonės. Pirkėjų skolų išieškojimas. Abejotinos ir beviltiškos skolos. Išvados. Literatūra.


Darbe apibūdinami debitoriniai įsiskolinimai ir jų valdymo esmė teoriniu aspektu. Problemai išspręsti galime imtis kelių veiksnių: informacijos apie debitorių rinkimas, tinkama kredito administravimo politika įmonėje, tinkamai pasirašytos kredito sutartys.

Tačiau ne visada eina efektyviai suvaldyti debitorinius įsiskolinus, todėl įmonės būna priverstos prašyti trečiųjų šalių įsikišimo į tarpusavio santykius ar skolų išieškojimo teismine tvarka.

Jei debitoriai netasiskaito su kreditoriais skolos skelbiamos abejotinomis arba beviltiškomis. Norint pasiekti gerų rezultatų, be abejo, negalima apsiriboti viena ar keliomis priemonėmis, reikia planingai ir sistemingai suderinti kelias priemonių rūšis.

Debitorinės skolos. (2013 m. Balandžio 23 d.). http://www.mokslobaze.lt/debitorines-skolos.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 23 d. 18:55