Didieji geografiniai atradimai


Didieji geografiniai atradimai skaidres. Kristupas kolumbas skaidres. Geografiniai atradimai skaidres. Didieji geografiniai atradimai žemėlapis. Didziuju geografiniu atradimu zemelapis. Naujausi geografiniai atradimai. Didieji geografiniai atradimai savoka. Didieji geografiniai atradimai zemelapiai. Geografiniu atradimu paskatos. Didieji geografinių atradimų žemėlapis.

Geografijos referatas. Įvadas. Didžiaisiais geografiniais atradimais. Vasko da gama. Kristupas kolumbas. Džonas kabotas. Amerigas vespučis. Fernandas magelanas. Portugalų kolonijinė imperija. Ispanų kolonijinė imperija. Ernanas kortesas. Išvados. Geografinio žemės pažinimo istorija yra neatskiriama visuomenės istorijos dalis, glaudžiai susijusi su bendra žmonijos riba. Todėl nei atskiros kelionės,nei naujų žemių atradimai, nei naujos kartografinės bei geologinės sąvokos nėra atsitiktinės.


Geografinio žemės pažinimo istorija yra neatskiriama visuomenės istorijos dalis, glaudžiai susijusi su bendra žmonijos riba.

Ne visai teisingair vienašališka būtų teigti, jog geografiniai žygdarbiai buvo tarsi stumiami , vien tik civilizacijos raidos ir socialinių aplinkybių skatinami. Anaiptol. Nauji geografiniai atradimai turėjo ir grįžtamąjį poveikį:skatino transporto vystymą, pagyvino prekybą, o dėl to didėjo prekių paklausa, tobulėjo gamyba.

Itin didžiulę įtaką geografiniai atradimai turėjo žmonių pasaulėžiūrai. Jie ne tik skatino pažinimą, mokslinius tyrimus, bet ir padėjo formuotis naujiems politiniams reiškiniams.

Kelionių tikslai įvairiais laikais buvo skirtingi, vis kitos priežastys jas skatino. Tai neblogai atspindi prekybinių kelių pavadinimai: šiko keliai , nefrito keliai , prieskonių keliai , juodųjų vergų keliai ,ir kt. Geografinių kelionių ir atradimų istorijoje nemaža viliojančių, fantastiškų ir netgi romantiškų įvykių.

Geografijos istorija, kaip ir kitų mokslų istorija, kuriama ir mūsų dienomis. Nors geografijos mokslo raidoje ir yra laikotarpis, vadinamas didžiųjų geografinių atradimų didieji geografiniai atradimai prisidejo prie kartografijos plėtros - pradeti braižyti nauji žemėlapiai.

Per daugelį šimtmečių druska buvo vienintelis europoje žinomas prieskonis ir konservavimo priemonė. Romos imperijos laikais europoje atsirado ir naujų prieskonių: cinamonas, gvazdikėliai, pipirai. Visi jie buvo vežami iš tolimų azijos šalių – indijos ir indokinijos. 1453m. Žlugus bizantijai prekybos prieskoniais monopolis atiteko arabams. Per trumpą laikotarpį milžiniškai išaugo prieskonių kaina - tarp auginimo vietų, pavyzdžiui, molukų salose ir galutinio pardavimo vietų europoje prieskonių kaina išaugdavo daugiau nei šimtą kartų.

Kadangi pagrindinius sausumos kelius kontroliavo arabai atrasti jūros kelią į indiją atrodė labai viliojanti perspektyva. Taigi, prieskoniai tapo viena iš pagrindinių didžiųjų geografinių atradimų paskatų. Be to didžiuosius geogriš amerikos į europą atvežti nauji augalai (bulvės, kakava, kukurūzai, tabakas, cukranendrės), iš europos į ameriką - naminiai gyvuliai (arkeuropiečių skverbimasis atnešė nelaimes amerikos, azijos ir afrikos tautoms, griovė jų kultūrą, iškreipę natūralią jų visuomenės ir ūkio raidą.

Skatino kolonijinius grobimus, stiprino amerikos, azijos, afrikos tautų priespaudą,sunaikino actekų, majų, inkų civilizacijas.

  • Geografija Referatai
  • 2011 m.
  • David
  • 16 puslapių (4960 žodžių)
  • Geografijos referatai
  • Microsoft Word 89 KB
  • Didieji geografiniai atradimai
    8 - 1 balsai (-ų)
Didieji geografiniai atradimai. (2011 m. Gegužės 17 d.). http://www.mokslobaze.lt/didieji-geografiniai-atradimai.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 18 d. 04:15