Diodų naudojimas ribotuvų schemose bei schemose su papildoma signalo dedamąja


Elektrotechnikos laboratorinis darbas. Diodų naudojimas ribotuvų schemose bei schemose su papildoma signalo dedamąja. (clipping and clamping circuits). Ribotuvų schemos (clamping circuits). Schema. Išvados. Sinfaziškai išmatuoti Uin ir Uout signalai oscilografu. Schemos kuriose prie signal pridedama papildoma dedamoji (clamping circuits). Į schemos įėjimą paduota sinusinis 10 Vp-p 1kHz signalas. Sinfaziškai išmatuoti Uin ir Uout signalai oscilografu.


Pratekanti elektros srovė pro diodą, srovė jame užsilieka ir ant rezistoriaus atiteka labai maža srovė, todėl matuojant oscilografu matome kaip įėjimo srovė yra simfaziška t. y. oscilografo diagrama yra brėžiama pilnu periodu , o išėjimo srovė yra žymiai mažesnė, todėl oscilografas brėžia mažesnį periodą negu įėjimo ir dar vienas bruožas, kad išėjimo banga neapeina viso periodo, lūžta perpus.

Diodų naudojimas ribotuvų schemose bei schemose su papildoma signalo dedamąja. (2013 m. Gruodžio 10 d.). http://www.mokslobaze.lt/diodu-naudojimas-ribotuvu-schemose-bei-schemose-su-papildoma-signalo-dedamaja.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 14 d. 22:49