Dirvožemis - pesticidai ir herbicidai


Chemijos analizė. Dirvožemis - pesticidai ir herbicidai.


Pagal patekimo į organizmą būdą skirstomi pesticidai:

Kontaktiniai pesticidai veikia tik prisilietimo prie žalingo organizmo vietoje. Sisteminiai – prasiskverbia į augalo vidinius audinius ir išsisklaido, kenkėjas arba patogenas apsinuodija tuo augalu pasimaitinęs. Vidinių pesticidų toksiškas poveikis pasireiškia jiems patekus į kenkėjo virškinamąjį traktą. Translaminarinis veikimas - tai, kai augalo paviršius tarsi kempinė sugeria išpurkštą tirpalą ir juo užpildo savo tarpuląsčius. Kai kurie pesticidai pasižymi mezosteminiu veikimu, kai išpurškus jie garuoja 50 cm spinduliu ir augalų plote pasiskirsto tolygiai. Fumigantai dujiniame būvyje veikia per kvėpavimo sistemą.

Pesticidų veikimą gerina paviršiaus aktyviosios medžiagos. Jos mažina purškiamo skysčio paviršiaus įtampą, nuo kurios priklauso lašelių dydis ir forma, gerina stabilumą, lipnumą ir skvarbumą. Šios medžiagos gali turėti įelektrintų dalelių (anijoninių ir katijoninių) arba jų neturėti.

Pesticidų (ar kitų cheminių produktų) forma gali būti įvairi: milteliai, koncentruota emulsija, tirpalai, granulės, tabletės, trinkelės, kapsulės. Milteliai gali būti dulkieji, drėkstantieji ir tirpieji. Dulkieji milteliai (dustai) yra sausi, skirti dulkinti. Tokiuose produktuose veikliosios medžiagos būna vidutiniškai apie 10 %. Drėkstantieji milteliai sudaryti iš stambesnių dalelių. Jų sudėtyje veikliosios medžiagos yra 60-80 %. Šie milteliai su vandeniu sudaro suspensiją, taip vadinamą koloidinį tirpalą. Tirpieji milteliai sudaryti iš įvairaus dydžio, vandenyje tirpstančių dalelių. Juose veikliosios medžiagos būna iki 85proc.

  • Chemija Analizės
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Aušrinė
  • 3 puslapiai (960 žodžių)
  • Chemijos analizės
  • Microsoft Word 21 KB
  • Dirvožemis - pesticidai ir herbicidai
    10 - 10 balsai (-ų)
Dirvožemis - pesticidai ir herbicidai. (2015 m. Lapkričio 30 d.). http://www.mokslobaze.lt/dirvozemis-pesticidai-ir-herbicidai.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 23 d. 13:27