Dizaino pradmenys


Dizaino savarankiškas darbas. Tekstilės koncervavimas. Restauravimo darbų programa. Valymo procesas Medžiagos siurbliaimas su siurbliu – dulkių , voratinklių ir kitų lengvai pašalinamų nešvarumų panaikinimas. Rudžiu ir dažu panaikinimas. Lovatiesė prieš vąlyma. Lovatiesės dėmės. Skylės ir nuplyšimai. Vabzdžių išnaros. Fotografavimas po skalbimo.


Medžiagos šonai, kampai ir vidus yra išplyšę ir skylėti, o jų skersmuo yra (3-6cm).

Rūdžių dėmės yra valomos naudojant oksalo rūgštį 5 %. Dėmę reikia patepti su teptuku ir laukti kol įsigers į audinį. (Dėme pasidaro beveik nematoma ir yra paruošta plovimui).

Dažų dėmės yra valomos naudojant terpantiną ir benziną. Dėmę reikia patepti su teptuku ir laukti kol įsigers į audinį. Kai dėmės įsigers skysčio ir taps minkštesnės, bus galima jas švelniai nugramdyti naudojant peilį. (Dėme pasidaro beveik nematoma ir yra paruošta plovimui).

Po to reikia visas dėmes praskalauti, kad chemikalai nepakenktų audinio. Vatą reikia pašlapinti vandenyje ir nuvalyti chemikalus.

Dizaino pradmenys. (2015 m. Lapkričio 29 d.). http://www.mokslobaze.lt/dizaino-pradmenys.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 18 d. 06:17