Donelaitis Metai analizė


Donelaicio metai analize. Kristijonas donelaitis metai analize. Donelaitis metai santrauka. Kristijonas donelaitis metai aprasymas. Donelaitis metai aprasymas. Donelaicio metu analize. Metai santrauka. Donelaicio metai aprasymas. Donelaicio metu santrauka. K donelaitis metai analize.

Lietuvių analizė. Metų reikšmė. Metų pasaulis. Retorinė kultūra. Tvarkos ilgesys. Idealusis pasaulis. Būrai ir ponai. Būriški ir poniški valgiai. Poemos veikėjai. Pričkaus paveikslas. Pasakotojo vaidmuo. Kolektyvas ar individas. Donelaičio hegzametras.


Metuose sakoma, kad nūrų moralinio blogėjimo šaltinis yra iš ponų sklindintys ir jau būrus pasiekę “mokslai velniški”, kurie “sūdūkina visa” metuose laikomasi nuomonės, jog vieni žmonės iš tiesų gyvena neptitekliuose ir varguose, kiti linksminasi ir sotūs. Metuose žmogaus likimas yra jo paties rankose. Metuose beveik visoms gyvenimo blogybėms yra duodama teigiama atsvara.

Būriški ir poniški valgiai

Metuose paluginti daug rašoma apie valgius, jie charakterizuoja poemos veikėjus, valgių aprašymus tampa alegorine žmonių charakterizavimo ir vertinimo priemone. Metuose išreiškiama nuomonė, jog dorovinis palaidumas ponus pasiekė iš užienio, tad suprantama, kodėl varlės pavadintos svetomomis.

Pokalbiaia apie maistą jo ruošą leidžia aptarti dar vieną būdingą donelaičio metų pasakojimo bruožą. Įprasta tvirtinti kad poemos autorius moko būrus ūkininkavimo, pataeia, kaip ir kada atlikti vienus ar kitus ūkio darbus.

  • Lietuvių kalba Analizės
  • 2012 m.
  • Silvija
  • 2 puslapiai (725 žodžiai)
  • Lietuvių analizės
  • Microsoft Word 6 KB
  • Donelaitis Metai analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Donelaitis Metai analizė. (2012 m. Spalio 11 d.). http://www.mokslobaze.lt/donelaitis-metai-analize.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 25 d. 13:36