Draudžiamos knygos. Remdamiesi keliais pavyzdžiais, paaiškinkite, kodėl, jūsų manymu, buvo ir yra draudžiamų knygų

Visas naujas 2016 m. kalbėjimo potemes rasi čia - kalbėjimo potemės

Kodel buvo ir yra draudziamu knygu. Uždraustos knygos. Kodėl yra draudžiamų knygų. Kodel draudziamos knygos. Kodel yra ir buvo draudziamu knygu. Uždraustų knygų sąrašas. Kodel buvo draudziamos knygos. Draudžiamų knygų sąrašas. Kodel buvo ir yra draudziamos knygos. Kodėl buvo draudžiamų knygų.

Lietuvių kalbėjimo potemės 2017. Remdamiesi keliais pavyzdžiais, paaiškinkite, kodėl, jūsų manymu, buvo ir yra draudžiamų knygų. Sieksiu paaiškinti kodėl buvo ir yra draudžiamų knygų, kad adresatas sužinotų naujų faktų ir atskleisiu savo požiūrį į knygų draudimą. Apie draudžiamas knygas anksčiau beveik nieko nežinojau ir net nemaniau, kad jų sąrašą kasmet papildo daugybė naujų.
Taigi, kas gi yra tos draudžiamos knygos? Tai leidiniai, uždrausti kokios nors institucijos, pavyzdžiui bažnyčios, vyriausybės, bibliotekos ar mokyklos sistemos. Kartais draudimo iniciatoriai yra kai kurių moksleivių tėvai (JAV). Kuomet knyga yra uždraudžiama, ji pašalinama iš bibliotekos ar mokyklos sistemos.
Dauguma mano, kad knygų draudimas - tai procesas, buvęs aktualus praetyje. Dėja, cenzūra vis dar egzistuoja. Vien 2010 metais pasaulyje buvo pasiūlyta uždrausti 348 knygas.
1966- ųjų metų balandžio 9 dieną Vatikane buvo panaikintas daugiau nei keturis šimtmečius egzistavęs Romos katalikų bažnyčios uždraustų knygų indeksas. Į jį buvo įtraukiami Bažnyčiai nepageidaujami teologų, mokslininkų ir fantastikos rašytojų kūriniai. Pirmasis indekso leidinys buvo paskelbtas 1559 metais popiežiaus Pauliaus ketvirtojo iniciatyva. Mokslininkų teigimu, tai nebuvo atsitiktinumas, nes iki Pauliaus IV išrinkimo į šį aukštąjį postą, jis buvo Aukščiausiu Inkvizitoriumi.
Į paskutinį indekso sąrašą, sudaryta 1948 metais, buvo įtraukti keturi tūkstančiai knygų.
Tarp draudžiamų autorių atsidūrė Džordano Bruno, Benediktas Spinoza, Onorė de Balzakas, Emilis Zola, beveik visi Vakarų Europos filosofai, tarp jų ir tikintys, pavyzdžiui, Renė Dekartas, Imanuelis Kantas.
Sąrašas apima keletą nacių darbų, įskaitant nacių ideologo Rozenbergo darbus. Kita vertus, į sąrašą nepateko Hitlerio parašyta knyga "Mein Kampf".
1543- ais metais išleistos Koperniko knygos"Apie dangaus sferų sukimąsi" įvade, autorius kreipėsi į popiežių, nes žinojo, kad jo tyrimų rezultatai sukels audrą. 1616- ais metais ši knyga buvo prakeikta ir uždrausta Bažnyčios. Tik 1828- aisiais Koperniko kūrinys buvo išbrauktas iš draudžiamų knygų sąrašo.
1931 metais knyga „Alisa stebuklų šalyje“ buvo uždrausta vienoje Kinijos provincijų, nes "gyvūnai negali kalbėti žmogaus balsu", ir "Neleistina įtikinėti vaikus, kad gyvūnų inetekto lygis yra toks pats, kaip žmonių".
J. K. Rowling parašyta knygų serija apie burtininką Harį Poterį buvo siūloma uždrausti, nes ji skatino vaikus užsiimti burtais, teikė blogus pavyzdžius.
Amerikiečiai

  • Lietuvių kalba Potemės 2017
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (1156 žodžiai)
  • Mokykla
  • Lietuvių potemės 2017
  • Microsoft Word 15 KB
  • Draudžiamos knygos. Remdamiesi keliais pavyzdžiais, paaiškinkite, kodėl, jūsų manymu, buvo ir yra draudžiamų knygų
    10 - 1 balsai (-ų)
Draudžiamos knygos. Remdamiesi keliais pavyzdžiais, paaiškinkite, kodėl, jūsų manymu, buvo ir yra draudžiamų knygų. (2012 m. Kovo 18 d.). http://www.mokslobaze.lt/draudziamos-knygos-remdamiesi-keliais-pavyzdziais-paaiskinkite-kodel-jusu-manymu-buvo-ir-yra-draudziamu-knygu.html Peržiūrėta 2016 m. Gruodžio 07 d. 10:45