Dviejų miestų palyginimas: Amsterdamas ir Niagara Folsas


Turizmo savarankiškas darbas.

Įvadas. Amsterdamo ir niagara folso pristatymas. Ekonominiai miestų aspektai. Ekologiniai miestų aspektai. Socialiniai – komunikaciniai miestų aspektai. Kultūriniai miestų aspektai. Išvados. Literatūros šaltiniai.


Darbo problema: Kas lemia šių dviejų miestų kultūrinio turizmo sėkmę ir kurios sritys turėtų būti tobulinamos?

Darbo objektas: Amsterdamo ir Niagara Folso ekonomoniai, ekologiniai, socialiniai – komunikaciniai bei kultūriniai aspektai.

Darbo tikslas: Atskleisti stipriąsias bei silpnąsias šių dviejų miestų kultūrinio turizmo puses.

Niagara Folsas – miestas Kanadoje, pietiniame Ontarijuje, prie Niagaros upės ir krioklio, priešais JAV miestą Niagara Folsą. 82,2 tūkst. Gyventojų. Svarbus turistinis centras. Mašinų gamybos, elektronikos, chemijos pramonė. Miestas pradėjo augti XIX a. Kaip turistinės traukos vieta prie Niagaros krioklio. Niagara Folsas visus metus siųlo platų laisvalaikio praleidimo pasirinkimą, tai labai šeimai draugiškas miestas, jame daug dviračių takų, golfo laukų, žaidimų aikščių, plaukiojimų baseinų, yra ir aktyvaus laisvalaikio centrų. Taigi miestas turistus traukia atsipalaidavimo, poilsinio bei pažintinio turizmo kelionėms.

AMSTERDAMAS yra Olandijos finansų bei verslo sostinė. Šiuo metu tai vienas iš geriausių Europos miestų kurtis tarptautiniam verslui. Europos ekonominėje kategorijoje Amsterdamas įvertintas penkta vieta – jį lenkia tik Londonas, Paryžius, Frankfurtas ir Barselona. Daugybė didžiųjų korporacijų, tokių kaip Akzo Nobel, Heineken International, ING Group, ABN AMRO, TomTom, Delta Lloyd Group, Booking.com bei Phillips, šiame mieste yra įkūrę pagrindinius savo centrus. Amsterdamas turi ketvirtą pagal dydį Europoje uostą, į kurį per metus pristatoma 97,4 tonos krovinių. Čia taip pat įsikūręs didžiausias kruzinis uostas Nyderlanduose, kuriame yra virš 150 kruzinių laivų ir jų kasmet vis daugėja. Mieste įsikūrusi viena didžiausių Europoje finansinių biržų – Euronext. Joje sudaromi multimilijoniniai sandoriai, mainai, vyksta stambūs akcijų pirkimai bei pardavimai. Amsterdamo oro uostas taip pat yra labai svarbi ir neatsiejama miesto bei visos šalies ekonomikos dalis. Amsterdamas yra vienas iš populiariausių Eurpos miestų turizmo atžvilgiu, jame per metus apsilanko daugiau nei 4,7 milijono užsienio lankytojų. Lankytojų skaičius kas met auga – ypač pastarajame dešimtmetyje ir tai gali būti siejama su lankytojų iš Europos skaičiaus didėjimu. Dvi trečiosos viešbučių yra įsikūrę miesto centre – didžiąją jų dalį sudaro 4 – 5 žvaigždučių viešbučiai. Parduotuvių Amsterdame yra įvairiausių – nuo milžiniškų aukštos klasės prekybos centrų iki mažų specializuotų krautuvėlių. Didieji prekybos centrai yra išsidėstę pagrindinėse miesto gatvėse, netoli 47 hektarų plotą užimančio miesto parko Vondelpark. Mieste prekyba vystoma tikrai efektyviai, parduotuvių specializacijos yra labai įvairios, jos siūlo aukštos kokybės prekes, dominuoja – mados parduotuvės. Būtent mados industrijai čia taip pat skiriama daug dėmesio, įsikūrė garsūs mados fabrikai ir centrai, dirba ir kuria daug garsių olandų dizainerių. Amsterdame taip pat pilna ir šiek tiek atokiau nuo miesto centro įsikūrusių turgaviečių, kurios veikia tiek savaitgaliais, tiek darbo dienomis.

 • Turizmas Savarankiški darbai
 • 2017 m.
 • Lietuvių
 • Vilius
 • 12 puslapių (2553 žodžiai)
 • Kolegija
 • Turizmo savarankiški darbai
 • Microsoft Word 45 KB
 • Dviejų miestų palyginimas: Amsterdamas ir Niagara Folsas
  10 - 2 balsai (-ų)
Dviejų miestų palyginimas: Amsterdamas ir Niagara Folsas. (2017 m. Gegužės 19 d.). http://www.mokslobaze.lt/dvieju-miestu-palyginimas-amsterdamas-ir-niagara-folsas.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 25 d. 11:46