Dviejų pakopų tranzistorinis RC - generatorius


Fizikos laboratorinis darbas. Teorinis įvadas. Matavimų rezultatai. Laboratorinis darbas Nr. 14 Dviejų pakopų tranzistorinis RC generatorius.


Elektroninėse grandinėse grįžtamuoju ryšiu yra vadinamas reiškinys, kai elektroninio įtaiso, pvz. stiprintuvo, dalis išėjimo signalo Uiš arba ( ir ) I iš patenka į įėjimo grandinę Uin. Stiprintuvo su grįžtamuoju ryšiu savybės priklauso nuo įėjimo ir grįžtamojo ryšio siganlų fažių skirtumo. Jei fazės sutampa, grįžtamasis ryšys vadinamas teigiamuoju grįžtamuoju ryšiu, jei skiriasi 180° – ryšys neigiamas. Esant šiam ryšiui, bendras sistemos stiprinimas (Ku,ϒ) yra didesnis už vien tik stiprintuvo stiprinimą (Ku,i o) ir jis tuo didesnis, kuo didesnis grįžtamasis ryšys (ϒu,i o). Kai sandauga Ku,i o·ϒu,i o1, tai Ku,ϒ( ir elektroninis įrenginys tampa generatoriumi, t. y. jo išėjimo įtampa Uiš  0, kai Uin  0 (arba išėjimo srovė Iiš  0, kai Iin  0 ). Taigi visais grįžtamojo ryšio atvejais stiprintuvas Ku,i su grįžtamuoju ryšiu ϒu,i susižadina (generuoja), kai yra tenkinamos dvi sąlygos:

Dviejų pakopų tranzistorinis RC - generatorius. (2015 m. Birželio 05 d.). http://www.mokslobaze.lt/dvieju-pakopu-tranzistorinis-rc-generatorius.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 16 d. 09:25