Egzistencinė filosofija keliamos problemos ir jų sprendimai


Egzistencines problemos. Egzistencialistu keliamos problemos. Egzistencijos problemos. Egzistencinės filosofijos pamatinės problemos. Egzistencinė problema. Kada susiformavo egzistencine filosofija. Egzistencijos filosofija. Egzistencinės filosofijos keliamos problemos ir jų. Egzistencinės filosofijos keliamos problemos. Statre egzistensines filosodijos.

Filosofijos referatas. Įvadas. Egzistencializmas ir jo istorija. Egzistencializmo ypatybės. Problemų aiškinimas. Išvada. Literatūros sąrašas.


Egzistencializmas – žmogaus egzistencijos, jos prasmės ir galimybių apmąstymas. Visos egzistencijos esmė – laikinumas. Tai filosofinė kryptis, kuri galutinai susiformavo xx amžiuje. Šios srovės pradininku laikomas danas soren kierkegaard (1813 – 1855). Pagrindinis egzistencialistų tikslas – paaiškinti žmogaus buvimą ir vietą pasaulyje. Egzistencialistai teigia, kad chaotiškas daiktų pasaulis yra priešiškas žmogaus sąmonei. Taigi toliau pateiksiu kokias egzistencines problemas kėlė garsūs filosofai, kaip suprato pačią egzistenciją ir kokiais būdais sprendė šios krypties problemas.

Iš gyvenimo filosofijos ir fenomenologijos išaugo viena ryškiausių xx a. Filosofijos srovių – egzistencijos filosofija. Egzistencializmas (iš lot. Existentia – egzistavimas, buvimas) – xx a. Filosofin kryptis, kuri individą, individualią patirtį ir jos unikalumą laikė žmogaus egzistencijos supratimo pagrindu. Kalbant apie jos pirmtakus, greta nietzsches, husserlio ir kierkegaardo, reikėtų paminėti ir daug anksčiau gyvenusius mąstytojus – xvii a. Prancūzų filosofą blaise‘ą pascalį ir iv a. Filosofą bei teologą šv. Augustiną.

Pirmuoju egzistencinės filosofijos atstovu galima laikyti danų mąstytoją soreną kierkegaardą (1813-1855). Egzistencializmas yra ypatingas savimonės filosofijos variantas. Jo pamatines mintis galima paaiškinti remiantis s. Kierkegaardo suformuotu objektyviosios ir subjektyviosios refleksijų skyrimu. Objektyvus mąstymas yra abejingas mąstančiam subjektui ir jo egzistencijai, tuo tarpu subjektyvus mąstytojas, kaip egzistuojantysis, yra esmiškai suinteresuotas savo paties buvimu – šiuo buvimu jis egzistuoja. Objektyvus mąstymas viską suveda į rezultatą. Subjektyvus mąstymas viską paverčia tapsmu, o rezultatams neteikia reikšmės.

  • Filosofija Referatai
  • 2012 m.
  • Rita
  • 6 puslapiai (694 žodžiai)
  • Universitetas
  • Filosofijos referatai
  • Microsoft Word 17 KB
  • Egzistencinė filosofija keliamos problemos ir jų sprendimai
    6 - 2 balsai (-ų)
Egzistencinė filosofija keliamos problemos ir jų sprendimai. (2012 m. Kovo 28 d.). http://www.mokslobaze.lt/egzistencine-filosofija-keliamos-problemos-ir-ju-sprendimai.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 11 d. 21:10