Eilėraščio analizė


Jonas aistis karunka. Karunka analize. Karunka jonas aistis. J aistis karunka analize. Eilėraštis karunka. Karunka. Jonas aistis karunka analize. J aistis karunka. Karunka j. aistis. Eil. karunka tema.

Lietuvių analizė. Eilėraščio analizė. Jonas Aistis Karunka.


Viena svarbiausių Jono Aisčio lyrikos temų - pati kūryba. Poetui rūpi jausmo ir jo raiškos, kūrinio ir jo adresato (skaitytojo) santykiai. Eilėraštis „Karunka“ yra vienas ryškiausių šios problematikos pavyzdžių.

Eilėraštis prasideda lyrinio subjekto situacijos nusakymu: „Neateina mintys, nesirašo eilės.“ Nėra sunku suprasti, kad kalbama apie poetą, kuriam norisi, bet nesiseka rašyti. Antrojoje eilutėje, patvirtindamas šios situacijos dramatizmą, lyrinis subjektas netiesiogiai pasako, kas jam yra pati kūryba: tai kraujo virtimas rašalu. Tokio pobūdžio metaforos dažnos Aisčio poezijoje: kūryba apskritai suvokiama kaip neišvengiama įtampa tarp kraujo ir rašalo, gyvos širdies žaizdos ir negyvos raidės.

Eilėraščio analizė. (2014 m. Rugsėjo 20 d.). http://www.mokslobaze.lt/eilerascio-analize.html Peržiūrėta 2016 m. Spalio 22 d. 06:39