Ekologinio ūkininkavimo nauda gamtai


Ekologijos savarankiškas darbas. Kas yra ekologinis ūkininkavimas? Principai. Apsaugant dirvožemį. Apsaugant vandenį. Kokia ekologinio ūkininkavimo nauda gamtai? Saugant ir stiprinant biologinę įvairovę. Tausojant kraštovaizdį. Kiti naudos gavėjai. Išvados. Literatūra.


•Ekologinio ūkininkavimo veikloje stengiamasi ūkyje sudaryti uždarą maistinių medžiagų apykaitos ciklą. Organinių medžiagų visuma ir įsėliai sudaro sąlygas gausėti mikroorganizmams, sliekams, vabzdžiams, vorams ir kitai dirvožemyje esančiai gyvūnijai.

•Dėl ekologinio ūkininkavimo pagražėję kaimų kraštovaizdžiai yra reikšmingi ne tik gamtai ir gyviesiems organizmams, bet gali suteikti ir platesnę socialinę – ekonominę naudą, pavyzdžiui, rūpinantis, kad kaimas ir jo bendruomenės gyvenimo būdas būtų patrauklus, išsaugomi vietiniai kaimo gyventojai ir pritraukiami nauji.

Ekologinio ūkininkavimo nauda gamtai. (2013 m. Lapkričio 18 d.). http://www.mokslobaze.lt/ekologinio-ukininkavimo-nauda-gamtai.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 19 d. 11:35