Eksportas iš Lietuvos


Ekonomikos referatas. Įvadas. Dalis. Lietuvos eksportas. Prekės pasirinkimas ir jos eksportas. Pieno perdirbimo įmonės Lietuvoje. Pasaulinė pieno prekybos dinamika ir tendencijos. Lietuvos reitingai pieno produktų eksporte. Dalis. Latvijos analizė. Lenkijos analizė. Vokietijos analizė. Išvados. Literatūros sąrašas.


Darbo objektas – pieno eksportas iš Lietuvos.

Darbo tikslas – išsiaiškinti patraukliausią rinką pieno eksportui iš Lietuvos.

Darbo uždaviniai:

1.Išanalizuoti prekės eksportą iš Lietuvos, pagrindinius partnerius, pagal KN.

2.Išnalizuoti pasaulinę gaminio prekybos dinamiką ir tendencijas.

3.Išskirti ir pagrįsti tris potencialias eksporto vystymui rinkas.

4.Išanalizuoti pasirinktas rinkas pagal pjūvius.

5.Parinkti ir pagrįsti patraukliausią eksporto rinką.

Darbo ir tyrimo metodai - naudojama mokslinės literatūros ir LR Statistikos departamento duomenimis, siekiant išsiaiškinti, patraukliausią rinką pieno eksportui iš Lietuvos.

Svarbiausia naudota literatūra – atliekant darbą daugiausia naudotasi internetiniais straipsniais, Lietuvos autorių moksliniais darbais bei Statistikos departamento duomenimis.

Darbo struktūros paaiškinimas. Aprašomas pieno eksportas iš Lietuvos, pagrindiniai partneriai, analizuojama pasaulinė pieno prekybos dinamika bei tendencijos, o išanalizavus pasirenkamos trys potencialios eksporto vystymui rinkos. Antroje darbo dalyje pasirinktos rinkos analizuojamos pagal pjūvius, o išaanalizavus pasirenkama viena patraukliausia eksporto rinka.

Lyginant 2012 ir 2013 metų Lietuvos eksportą, galime padaryti išvadas, kad Lietuvos prekių eksportas padidėjo 14,7 proc., arba 5,3 mlrd. Lt. Tarp trijų Baltijos šalių Lietuva buvo pirmoje vietoje, Latvijos prekių eksportas atitinkamu laikotarpiu išaugo 7,5 proc., o Estijos – 2,5 proc. Tačiau Estijos eksportas, 2013 m. birželį palyginti su 2012 m. birželiu, mažėjo 5,2 proc., o Latvijos eksporto metinis augimas 2013 m. gegužės ir birželio mėnesiais buvo minimalus, gegužę augo tik 0,1 proc., birželį – 1,8 proc.

  • Ekonomika Referatai
  • 2015 m.
  • Simona
  • 31 puslapis (6596 žodžiai)
  • Ekonomikos referatai
  • Microsoft Word 4290 KB
  • Eksportas iš Lietuvos
    10 - 9 balsai (-ų)
Eksportas iš Lietuvos. (2015 m. Kovo 03 d.). http://www.mokslobaze.lt/eksportas-is-lietuvos.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 22 d. 11:28