Elektros tvermės ir virsmų dėsnio taikymas


Fizikos laboratorinis darbas. Elektros tvermės ir virsmų dėsnio taikymas. Darbo tikslas. Apskaičiuoti Oberbeko įrenginio dalių potencinę ir kinetinę energijas bei trinties jėgų darbą. Išvesti Oberbeko įrenginio energijos balanso lygties narių paklaidų formules ir apskaičiuoti šių paklaidų vertes. Patikrinti energijos tvermės ir virsmų dėsnį, apskaičiuojant Oberbeko įrenginio energijos balansą. Teorinis darbo pagrindimas. Darbas. Potencinė ir kinetinė energija. Mechaninės energijos tvermės dėsnis. Energijos tvermės ir virsmų dėsnis. Darbo eiga. Išvados.


Atlikus laboratorinį darbą matome, kad pasvaro sukaupta potencinė energija pasvarui nusileidus virto jo paties slenkamojo judėjimo kinetine energija, kryžmės sukamojo judėjimo kinetine energija ir trinties jėgų darbu.

Palyginę Oberbeko įrenginio energijos balanso lygties kairiosios () ir dešiniosios pusių skaitmenines vertes, nustatome, kad eksperimento rezultatai pakankamai tiksliai atitinka visuotinį energijos tvermės ir virsmų dėsnį.

Elektros tvermės ir virsmų dėsnio taikymas. (2014 m. Rugsėjo 29 d.). http://www.mokslobaze.lt/elektros-tvermes-ir-virsmu-desnio-taikymas.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 15 d. 18:09