Energijos šaltiniai Europos sąjungoje


Elektrotechnikos referatas. Energijos šaltiniai Europos sąjungoje.


Energijos šaltiniai skirstomi į dvi grupes: baigtinius (neatsinaujinančiuosius) ir atsinaujinančiuosius. Atsinaujinantieji energijos šaltiniai yra energijos ištekliai gamtoje, kurių atsiradimą ir atsinaujinimą nulemia gamtos vyksmai: Saulės šviesa, vėjas, upių tekėjimas, jūrų bangavimas, potvyniai ir atoslūgiai, biomasės augimas, geoterminė energija. Beveik visų atsinaujinančiųjų išteklių pradinis šaltinis yra Saulės energija. O neatsinaujinantys gamtos ištekliai ir perdirbti jų produktai – nafta, anglys, gamtinės dujos, branduolinė energija, durpės, degieji skalūnai.

Nafta – vienas svarbiausias ir labiausiai paplitęs Europoje ir pasaulyje energijos šaltinis, jis yra pagrindinė žaliava naftos chemijos pramonei, gaminant benziną, skystą kurą, žibalą tepalus, asfaltą. Europoje daugiausia naftos išgaunama Rusijoje. Šiais laikais nafta iš Žemės plutos daugiausiai išgaunama gręžiniais. Naftą buities reikmėm pradėta naudoti XIX a. pabaigoje.

Energijos šaltiniai Europos sąjungoje. (2015 m. Kovo 01 d.). http://www.mokslobaze.lt/energijos-saltiniai-europos-sajungoje.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 23 d. 11:41