Etika ir pareiga


Etikos savarankiškas darbas. Kodėl ne visi vienodai supranta pareigą. Ar esama elgesio taisyklių , taikomų visiems ? Kokia nepaklusnumo priežastis. Ar atlikdamas pareiga žmogus tampa laisvas. Ką parodo įsipareigojimas žmogaus stiprumą ar silpnumą.


Pareiga suprantama skirtingai , nes kiekvienas žmogus yra skirtingas , skirtingai auklėtas , skirtingai puoselėtos vienokios ar kitokios vertybės . Vieniems pareiga yra svarbiau už viską , o kiti savo pareiga supranta kaip visiškai nereikšminga ir jų pastangų nereikalaujantį dalyką .

2 Ar esama elgesio taisyklių , taikomų visiems ?

Taisyklės taikomos visiems yra bendrosios kaip : elkis su kitais taip kaip pats norėtum jog su tavim elgtųsi , nekalbėk netiesos , nežemink kitų , elkis gražiai . Tačiau šios taisyklės ne visų pritaikomos ,todėl galima teigti jog elgesio taisyklės yra individualus dalykas .

Nepaklusnumo priežasčių yra daug : nepaklusti tėvams , nepaklusti draugams ... Nepaklusnumas manau vertinamas neigiamai jei žmogui norima patarti kaip daryti vienokį ar kitokį dalyką, pamokyti ar suteikti pagalbą . O teigiamai vertinama tada kai žmogus nepaklūsta neigiamiems dalykams. Visa tai žmogus daro tam ,kad laisvėtų , nebetaptų toks priklausomas nuo tėvų, draugų , ar neigiamų dalykų.

4 Ar atlikdamas pareiga žmogus tampa laisvas ?

Atlikdamas pareigą žmogus laisvėja , o taipogi jaučia gyvenimo malonumą.

Etika ir pareiga. (2015 m. Gruodžio 07 d.). http://www.mokslobaze.lt/etika-ir-pareiga.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 18 d. 16:58