Evoliucija. Organizmų kilmė


Bendra organizmu kilme. Skaidres apie evoliucija. Neutralioji evoliucija. Evoliucijos organizmai. Č darvino teorija testas. Darvinas ir lamarkas panašumai. Lamarko evoliucijos teorijos vertinimas. M. kimura evoliucijos teorija. Organizmu evoliucijos pavyzdziai. Gyvybės filogenetinis medis.

Biologijos referatas. Viena iš pirmų biologinės evoliucijos teorijų buvo pasiūlyta jean-baptiste lamarck'o xix. Pradžioje. Lamarkas, xix amžiaus pradžioje sudarė pirmąjį filogenetinį gyvybės medį. Pagal lamarką, pagrindinis evoliucinių kitimų mechanizmas - tai organizmų vidinis siekis tobulėti ir organų lavinimas ar nelavinimas. Gavę didesnius krūvius organai stiprėja ir vystosi, mažiau apkrauti - ilgainiui nunyksta. Pagrindinė šios teorijos klaida buvo tai, kad atskiri organizamai savo gyvenimo metu įgauna savybes, kurias gali perduoti palikuonims.


1859 m. Išleidus charles darwin veikalą rūšių kilmė evoliucijos teorija, besiremianti natūraliaja atranka, įgavo tvirtą vietą biologijos moksle. Pagal č. Darviną pagrindinis evoliucijos variklis - natūrali atranka.

Xx a. Ketvirtajame dešimtmetyje mokslininkai darvino natūraliąją atranką sujungė su gregor mendel pasiūlyta paveldimumo teorija ir sukūrė moderniąją evoliucijos teoriją. Modernioji evoliucijos sintezė biologijos moksle pilnai pakeitė ankstesnes rūšių atsiradimo teorijas, įskaitant kreacionizmą ir lamarkizmą.

Kimura, neutraliosios evoliucijos autorijei grupė organizmų turi bendrą protėvį, sakoma, kad jie yra bendros kilmės. Biologijoje visuotinės bendrosios kilmės teorija teigia, kad visi žemės organizmai yra kilę iš bendro protėvio arba genų šaltinio (gene pool).

Bendros kilmės įrodymai yra bendros visų gyvųjų organizmų savybės (bruožai). Darvino laikais, bendrų savybių (bruožų) įrodymas buvo tik akivaizdžiai matomi morfologiniai panašumai, pvz. , tai, kad visi paukščiai, net ir tie, kurie neskraido, turi sparnus. Šiais laikais evoliucijos teoriją patvirtina dnr genetikos mokslas. Pvz. , visi gyvieji organizmai kaip genetinę medžiagą naudoja nukleinines rūgštis, taip pat naudoja tas pačias 20 aminorūgščių proteinų blokams sudaryti. Visi organizmai naudoja tą patį genetinį kodą (išskyrus ypatingai retas ir nedideles išimtis) nukleininėms rūštims paversti proteinais. Šių bruožų universalumas yra svarbi prielaida teigti, kad šie organizamai yra bendros kilmės.

  • Biologija Referatai
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (413 žodžių)
  • Biologijos referatai
  • Microsoft Word 4 KB
  • Evoliucija. Organizmų kilmė
    8 - 3 balsai (-ų)
Evoliucija. Organizmų kilmė. (2011 m. Liepos 02 d.). http://www.mokslobaze.lt/evoliucija-organizmu-kilme.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 12 d. 22:01