„Fausto“ ištraukos „Vakaras“ interpretacija


Lietuvių interpretacija. „Fausto“ ištraukos „Vakaras“ interpretacija.


Faustas“ – žymiausias vokiečių rašytojo, šviečiamosios epochos atstovo, Johano Volfgango Gėtės kūrinys. Šis rašytojas rašė daug ir įvairių kūrinių, tačiau filosofinė drama „Faustas“ išliko labai vertinamu kūriniu iki šiol. Pagrindinė dramos tema – Dievo ir velnio kova žmoguje. Taip pat tragedijoje atsiskleidžia švietėjiškos idėjos – noras žinoti, pažinti kuo daugiau.

Nagrinėjamoje poemos ištraukoje, vaizduojami trys veikėjai: Margarita (Gretchen), Mefistofelis ir Faustas. Ištraukos pradžioje Margarita negali iš galvos išmesti sutikto vyriškio – Fausto: „ Kaip baisiai trokšta man širdis/ Žinoti kas gi buvo jis!“ Čia pastebime pirmąjį Margaritos susižavėjimą, kuris, kaip žinome, vėliau išsivysto į meilę. Kitame epizode, po to kai merginos kambaryje jau pabuvojo Faustas ir Mefistofelis, ji vėl grįžta, ir vos įžengusi į kambarį, pajunta kažką negero: „Aš lyg nesava, kažko baisu./ Drebu visa... Kad bent mama pateitų!“ Šis jos pasijutimas paminėtas ne šiaip.

„Fausto“ ištraukos „Vakaras“ interpretacija. (2014 m. Lapkričio 30 d.). http://www.mokslobaze.lt/fausto-istraukos-vakaras-interpretacija.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 17 d. 16:05