Gamtiniai ištekliai


Gamtos ištekliai referatas. Lietuvos gamtiniai ištekliai. Kursiniai darbai gamtiniai istekliai.

Vadybos referatas. Gamtiniai ištekliai. Įvadas. Gamtos ištekliai bei jų naudojimas. Gamtos išteklių klasifikavimas. Lietuvos gamtos ištekliai. Gamtos išteklių,aplinkos apsauga ir plėtra. Išvados. Ką galime padaryti ir kaip? Pradėkime nuo kasdienių dalykų. Literatūra.


Rašydamas šį referatą,ir pats turėjau progą daugiau sužinoti apie gamtos išteklius ir jų panaudojimą. Juk gamta yra viskas,ką mes turime.

Galima saugoti visus (kompleksinė apsauga – kraštovaizdžio draustiniai, rezervatai, valstybiniai parkai) arba atskirus kraštovaizdžio komponentus. Rengiant miškotvarkos, žemėtvarkos, melioracijos ir kitokius projektus bei planus, būtina atsižvelgti į aplinkosaugos reikalavimus, kraštovaizdžio vertę, išteklius, atsparumą įvairaus pobūdžio apkrovoms, remtis teritorinio planavimo dokumentais ir pan. Ypač didelę įtaką mūsų šalies kraštovaizdžiui turėjo melioracijos projektai. Plečiant žemės ūkio gamybą ir siekiant veiksmingiau panaudoti galingą laukų techniką, buvo numatyta didinti dirbamų laukų plotus. Melioracijos projektų užduotis buvo ne tik sureguliuoti dirvos hidrologinį režimą, bet ir įvairius žemėveikslius: miškus, krūmus, pelkes paversti žemės ūkio naudmenomis. Šitaip maži išbarstyti dirbamos žemės ploteliai išsiplėtė į didelius vienodus sklypus. Daug kur agrarinis kraštovaizdis iš pagrindų pasikeitė suardžius vienkiemių sistemą. Manoma, kad nuo 1990 metų pradėta nauja žemės reforma turės teigiamos įtakos kraštovaizdžio kaitai. Yra numatytos visos reikiamos stabilaus kraštovaizdžio formavimo ir apsaugos priemonės. Saugomų teritorijų įstatymu įteisintas gamtinis karkasas, kurio paskirtis - saugoti ir optimizuoti kraštovaizdžio struktūrą. Gamtinis karkasas formuojamas pagal teritorinio planavimo dokumentus, jo apsaugą garantuoja įstatymai ir poįstatyminės normos.

4. Juknys, R. Aplinkotyros įvadas. Paskaitų konspektas. Kaunas: VDU, 2002

  • Vadyba Referatai
  • 2012 m.
  • Inga
  • 10 puslapių (3604 žodžiai)
  • Vadybos referatai
  • Microsoft Word 31 KB
  • Gamtiniai ištekliai
    10 - 1 balsai (-ų)
Gamtiniai ištekliai. (2012 m. Spalio 25 d.). http://www.mokslobaze.lt/gamtiniai-istekliai.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 12 d. 14:33