Gamybinė praktika AB Litagros prekyba


Logistikos praktikos ataskaita.

Įvadas. Įmonės veiklos charakterizavimas. Įmonės pristatymas. Įmonės organizacinė valdymo struktūra. Įmonės teikiamų paslaugų analizė. Įmonės rinkos analizė. Įmonės veiklos vertinimas. Įmonės veiklos vertinimas, atlikus SSGG analizę. Įmonės veiklos vertinimas, atlikus PEST analizę. Keleivių/krovinių vežimo maršruto. Ar logistinių procesų analizė ir problemos sprendimas. Maršruto pasirinkimas. Maršruto organizavimas ir priemonės. Maršruto sąnaudos. Logistinių procesai ir srautų judėjimo įranga ir dalyviai. Logistinių procesų ir srautų judėjimo schema įmonėje. Logistinių procesų ir srautų problemos identifikavimas ir sprendimo siūlymas. Išvados. Naudotos literatūros ir šaltinių sąrašas. Įmonės veiklos charakterizavimas. Įmonės. Įmonės veiklos vertinimas.


Apibūdinta įmonės veikla, atlikus SSGG analizę bei PEST veiksnių analizę.

Išanalizuotas racionalius keleivių/krovinių vežimo maršruto sudarymas ar įmonės logistinių procesų analizė ir problemos sprendimas

3. 4. Logistinių procesai ir srautų judėjimo įranga ir dalyviai19

3.6. Logistinių procesų ir srautų problemos identifikavimas ir sprendimo siūlymas19

Išanalizuoti keleivių vežimo maršruto sudarymą ir išsiaiškinti ar jis pelningas./ Išanalizuoti įmonės logistinių procesų analizė ir problemos sprendimas

Įmonė AB ,,Litagros prekyba“ dirba su užsakovai kurie gali būti juridiniai tiek fiziniai asmenys. Dažniausiai bendradarbiaujama su kitomis žemės ūkio bendrovėsmis (Ž.Ū.B. ,,Trys malūnai‘‘,Ž.Ū.B. ,,Bariūnai“ ir .t.t.) Taip pat bendradarbiaujama su fiziniais asmenimis iš kurių perkamos įvairiausios grūdinės kultūros. [5]

Įmonės parteris yra ,,SIA LATVIA“ su kuriais yra bendradarbiaujama ir kartu oragnizuojami pervežimai kelių transportu. ,,SIA LATVIA“ yra uždaroji akcinė bendrovė. Kadangi ,,Litagros prekyba“ turi tik vieną grūdovežį, tai turi bendradarbiauti su kitomis įmonėmis, kad gautų iš jų transportą skirta grūdų pervežimui. Bendradarbiaujama su šiomis įmonėmis : UAB ,,Edma“ (užsiema krovininiu kelių transportu) , UAB ,,SODĖ“.[3]

Grūdų supirkimo kompanija, kuri specializuojasi tik šioje srityje.. Savo veiklą pradėjo prieš aštuonetą metų. Išskirtiniai bruožai - operatyvumas ir lankstumas klientų poreikiams.

SSGG ANALIZĖ TURI BŪTI SUSIJUSI SU PRIEŠ TAI PATEIKTA INFORMACIJA APIE ĮMONĘ

Stiprybė – Užsiema didmenine ir mažmenine prekyba, teikiamos nemokamos profesionalios konsultacijos, Litagros prekybos praduotuves galima rasti visoje Lietuvoje. Elevatoriai Vilkaviškyje, Marijampolėje, Joniškyje, Biržuose, Kėdainiuose, Viduklėje ir Tauragėje. Taip pat sandėlys Klaipėdoje. Veikla apima pirminę augalininkystės ir gyvulininkystės produkcijos gamybą.

Galimybė – kelių transporto pirkimas, atidarymas naujų parduotuvių kituose miestuose, sandėlių naujų atidarymas.

1. kaip panaudoti stiprybes galimybėms įgyvendinti; Pardavimas daugiau produkcijos, pelno didėjimas ir naujų transporto priemonių pirkimas, parduotuvių atidarymas.

Politiniu ir teisiniu. Skirtingi šalių įstatymai, mokesčių sistemos, karai ir konfliktai tarp šalių, kurių pasėkmės gali būti sankcijos, galinčios paveikti įmonių veiklas, tarptautinis prekybos reguliavimas, teisės aktai.

Ekonominiu. Ekonominis augimas, bendrieji mokesčių klausimai, sezoniškumo ir klimato klausimai, pagrindinės ir užsienio ekonomikos tendencijos, rinkos ir prekybos ciklai, valiutų kurai.

Socialiniu ir kultūriniu. Kompanijos įvaizdis, reklama, teisės pakeitimai turintys įtakos socialiniams veiksniams, beiskeičianti pasaulio populiacijos sudėtis, klientų požiūriai ir nuomonės, šalies gyventojų skaičius.

Technologiniu. Komunikacija, globalus bendraviams, technologijų branda, paslaugos vartotojų pirkimo technologijos, technologijų teisės aktai, informaciaj ir komunikacija.

Vežami kviečiai maršrutu Marijampolė – Klaipėda. Vežami grūdai MAN grūdovežiu, savivarčiu. Naudojama bus susisiekimo priemonė telefonas susisiekimui su logistikos vadybininkui, vietos patikslinimui ir darbo eigos sužinojimui. Tikslo pasiekimui naudojama navigacija.

Apskaičiavus vežimo išlaidas ir rodiklius galima teigti, kad šis maršrutas yra racionalus, nes rentabilumas 56% todėl įmonė toliau klestės ir vystisis.

Sandeliuose kaupiami grūdai, dėl to sandėlio plotas yra 655m2. Taip pat įrengtas biuras, ir privažiavimai sunkvežimiams.

AB ,,LITAGROS PREKYBA“ (SSGG) Stiprybė – Užsiema didmenine ir mažmenine prekyba, teikiamos nemokamos profesionalios konsultacijos, Litagros prekybos praduotuves galima rasti visoje Lietuvoje. Elevatoriai Vilkaviškyje, Marijampolėje, Joniškyje, Biržuose, Kėdainiuose, Viduklėje ir Tauragėje. Taip pat sandėlys Klaipėdoje. Veikla apima pirminę augalininkystės ir gyvulininkystės produkcijos gamybą. Silpnybės – daug konkurentų, neturi transporto priemonių. Galimybė – kelių transporto pirkimas, atidarymas naujų parduotuvių kituose miestuose, sandėlių naujų atidarymas. Grėsmė – nepalankios orų sąlygos lemtu grūdų mažėjimą. Konkurentų įmonių augimas.

Gamybinė praktika AB Litagros prekyba . (2017 m. Lapkričio 27 d.). http://www.mokslobaze.lt/gamybine-praktika-ab-litagros-prekyba.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 21 d. 01:15