Gamybos veiksnių rinkos ir pajamų paskirstymas


Ekonomikos skaidrės. Gamybos veiksnių rinkos ir pajamų paskirstymas. Lektorius V. Popovas. Gamyba – procesas, kuriame gamybos ištekliai naudojami produktų ir paslaugų gamybai. Gamybos funkcija parodo. Galimi 2 gamybos plėtimo būdai Geriau išnaudoti ekonominius išteklius. Gamybos veiksniai Darbas. Darbo jėgos rinka - samdoma. Gamybos veiksnio pajamos – tai įplaukos. Pagrindinės gamybos veiksnių naudojimo ypatybės Gamyboje būtina suderintai naudoti visus gamybos veiksnius. Masto ekonomija Didelės apimties produkcijos gamyboje labai efektyvūs masinės gamybos metodai – d.


Gamybos funkcija parodo kiek darbo, kapitalo, ir kitų gamybos veiksnių ir kokiomis proporcijomis sunaudoja, norint pagaminti max. produkcijos kiekį. Gamybos veiksniai: L- darbo sąnaudos, matuojamos fiz. vnt., K – kapitalo sąnaudos, matuojamos fiz.vnt. Gamybos funkcija: Q = f (L,K) Gamyba apibūdinama siaurąja prasme - tai mater. gėrybių gamyba kai žmogus savo tikslinga, sąmoninga veikla keičia gamtos elementus ir pritaiko juos savo poreikiams tenkinti. Bendra prasme – tai bet kokia žmogaus veikla, kurios tikslas gėrybių kūrimas (prekių ir paslaugų). Šiuolaikine prasme - - požiūris į gamyba neapsiriboja tik materialaus produkto gaminimuGėrybės kuriamos ir tokiose sferose kaip mokslas, švietimas, valdymas, informacijos apdorojimas.

Galimi 2 gamybos plėtimo būdai: Geriau išnaudoti ekonominius išteklius, Didinti ekonomikos gebėjimą gaminti daugiau iš esamų išteklių (resursų) Sv. ekonomikos uždavinys – didinti gamybos efektyvumą. Efektyvumas – siekimas gauti kuo daugiau naudos (rezultato) kuo geriau naudojant ribotus išteklius; tai gamybos išteklių panaudojimo lygis, užtikrinantis max.produkcijos išeigą Skiriamas technologinis efektyvumas ir paskirstymo (arba elokacinis) efektyvumas. Paskirstymo efektyvumas – tai tinkamiausio prekės rinkinio gamyba, naudojant pigiausią sąnaudų derinį. Valstybiniu požiūriu gamyba yra pagrindas – nes gaminamos ir gamybos priemonės, t.

  • Ekonomika Skaidrės
  • 2015 m.
  • Ramyras
  • 9 puslapiai (540 žodžių)
  • Ekonomikos skaidrės
  • MS PowerPoint 125 KB
  • Gamybos veiksnių rinkos ir pajamų paskirstymas
    10 - 6 balsai (-ų)
Gamybos veiksnių rinkos ir pajamų paskirstymas. (2015 m. Balandžio 09 d.). http://www.mokslobaze.lt/gamybos-veiksniu-rinkos-ir-pajamu-paskirstymas.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 16 d. 11:52