Gandai ir jų socialinės pasekmės


Sociologijos savarankiškas darbas.

Gandai ir jų socialinės pasekmės Gandai . Gandai ir saugumas. Socialinių grupių imlumas gandams. Imlumo gandams priklausomybė nuo jų gavimo šaltinių. Gandų poveikis individui.


Gandai - tai menkinantis žodžio laisvės pavadinimas. Gandai kartais pasiekę intensyvumą žmonėms pradeda teikti baimę, fobijas ir daugeli kitokių dalykų. Gandus bando drausti visos totalitarinės valstybės. Tuo preteksu, kad gandai yra melagingi, keliantys paniką ar panašiai. Gandai yra žodžio laisvės garantas, suteikiantis visiems valstybės piliečiams teisę reikšti savo nuomonę, pasirinkti ir daryti sprendimus. Gandų dėka Lietuva išlaikė savo tautinį identitetą ir vėliau sugebėjo suburti Sąjūdį, surengti Baltijos Kelią, išsikovoti nepriklausomybę. Tuo metu masinės informacijos priemonės (laikraščiai, televizija, radijas) buvo kontroliuojami ir cenzūruojami, todėl visas organizavimas, vyko tiktai iš lūpų į lūpas.

Gandai turi trūkumą - jie yra "nepatikimi", sunkiai patikrinami. Bet protingas žmogus, sugeba atsirinkti, kur yra tiesa, o kur melas. Todėl gandų suteikiama žodžio laisvė pateisina savo trūkumus. Todėl visi mes turime teisę reikšti savo nuomonę, mintis, idėjas - kad ir kaip valstybinės  priemonės besistengtų šią mūsų teisę sumenkinti ar uždrausti.

Gandai ir jų socialinės pasekmės. (2016 m. Balandžio 10 d.). http://www.mokslobaze.lt/gandai-ir-ju-socialines-pasekmes.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 12 d. 18:17