Garso greičio strypuose matavimas


Fizikos laboratorinis darbas. Garso greičio strypuose matavimas. Darbo tikslai Išmatuoti metalų strypais sklindančio garso greitį ir apskaičiuoti tirtų metalų Jungo modulius. Teorinė dalis. Aparatūra ir darbo metodas. Darbo rezultatai Gautus rezultatus surašome i lentelę. Išvados. Literatūra.


Suradome duotųjų strypų svyravimo periodus ir matome, jog metalų, kurių tankis yra didesnis, svyravimo periodas yra didesnis nei metalų, kurių tankis yra mažesnis. Tačiau apskaičiavę garso greitį šiuose metaluose matome, kad garsas sklinda greičiau metaluose, kurių tankis yra mažesnis. Suradę Jungo modulį pastebime, kad kuo metalo tankis didesnis tuo jo Jungo modulis irgi yra didesnis. Taigi galime daryti išvada, kad metalai, kurių tankis yra didesnis, turi didesnį Jungo modulį, bet juose garsas sklinda lėčiau, nei metaluose, kurių tankis yra mažesnis.

Garso greičio strypuose matavimas. (2013 m. Lapkričio 13 d.). http://www.mokslobaze.lt/garso-greicio-strypuose-matavimas.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 11 d. 22:37