Gestų kalba


Komunikacijų konspektas. Gestų kalbos charakteristika. Daktilinės abecelės charakteristika. Skaitymas iš lūpų: reikalavimai kalbančiajam ir skaitančiajam iš lūpų.


Apkurtus dėl sakytinio kalbėjimo neišsivystimo kaip kompensacinė priemone pradedama bendrauti gestais. Gestas – tai rankos arba abiejų rankų ir rankos pirštų judesys, simbolizuojantis daiktus, veiksmus, reiškinius. Pagrindiniai gesto elementai: gesto konfiguracija, lokalizacija erdvėje, judesys. Daugelio gestų konfiguracija analogiška, jie skiriasi tik judesio charakteristikomis ar skirtinga lokalizacija erdvėje.

• Gesto konfigūracija ( iš lot. Kalbos – išdėstymas) gesto išorinis vaizdas, kontūras, rankos arba abiejų rankų ir pirštų tam tikra padetis.

• Gesto lokalizacija erdvėje (pvz: žėnklas rodomas veido aukštyje dešinėje, krutinės aukštyje kairėje, juosmens aukštyje dešinėje).

• Judesys apibūdinamas dviem aspektais: judesio kryptimi (pvz: judesys iš kairės į dešinę, iš viršaus į apačią ir t.t.) ir judesio kokybe ( greitas, lėtas, vingiuotas judesys).

Gestų kalba. (2013 m. Gegužės 21 d.). http://www.mokslobaze.lt/gestu-kalba.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 20 d. 13:12