Gėtė Faustas analizė


Getes faustas analize. Faustas santrauka. Getes faustas aprasymas. Fausto analize. Faustas aprasymas. Fausto aprasymas. Gėtės fausto analizė. Gėtė faustas aprašymas. Faustas 1 dalis analize. Gete faustas 1 dalis analize.

Lietuvių analizė. Gėtė. Gyvenimo kelias. Faustas. “fausto” sukūrimo istorija. Fausto tema. Sutarties su velniu motyvas. “fausto” žanras. Pagrindinės kūrinio problemos. Pagrindinė kūrinio tema. Pagrindinė i dalies idėja. Laikas. “fausto” įžangos. “prologas danguje”. Fausto nusivylimai ir ieškojimai. Tarp žmonių per velykas. Faustas ir mefistofelis. Faustas ir margarita. Apibendrinimas.


Dramoje, pasakojančioje apie vieno žmogaus siekių ir klaidų istoriją, Gėtė ieško atsakymo į klausimus, iškylančius ir Naujųjų laikų žmogui: kokia žmogaus prigimtis - geras jis ar blogas? kiek jam lemta pažin¬ti? kas yra žmogus - Dievo paveikslas ar menkas kirminas? kur slypi žmogaus gyvenimo vertė?

Fausto drama Gėtė parodo ir Viduramžių, ir savo laikų žmogaus men¬talitetą, per ilgus amžius sukauptas Vakarų Europos civilizacijos idėjas, kultūros istoriją, žmogaus klaidų istoriją, žmogaus supratimo ir vertini¬mo kaitą. Ypač „Faustu" žavėjosi vokiečių romantikai, įžvelgę dramoje senąjį vokiečių pasaulį, mistiką, šiek tiek velnišką žmogaus prigimties paslaptį. XIX amžiuje stiprėjanti Vokietijos politika ir Vokietijoje, ir kituose kraštuose išpopuliarina Gėtės kultą. „Faustas" tampa viena svarbiausių knygų Europos literatūroje. Iš tiesų svarbi tampa gal ne tiek Gėtės knyga apie Faustą, kiek pačios Fausto temos sureikšminimas.

Ir dabar skaitydami kūrinį rasime jame ir šiuolaikinių, mums svarbių prasmių. Fausto sutarties su velniu tema puikiai paaiškina ir šiuolaikinį pasaulį (slaptas sutartis tarp žmonių ar valstybių).

Gėtė Faustas analizė. (2013 m. Sausio 23 d.). http://www.mokslobaze.lt/gete-faustas-analize.html Peržiūrėta 2017 m. Sausio 18 d. 22:15