Gėtės Faustas


Getes faustas samprotavimo rasinys. Samprotavimo rasinys faustas. Faustas samprotavimo rašinys. Samprotavimo rasinys apie fausta. Gėtės faustas rašinys. Tik nuolat veikdamas jautiesi zmogumi. Rasinys faustas. Tik nuolat veikdamas jautiesi zmogumi rasinys. Samprotavimo rasinys is fausto. Samprotavimo rasiniai apie nepastovuma.

Lietuvių rašinys. J. Gėtė „faustas“. Šviečiamasis amžius. Filosofinis kūrinys. Mefistofelis. Margarita. Vagneris. Pragaras.


18a. Siekiama gražaus, teisingo gyvenimo, tikima, kad išmintis išsklaidys tamsą ir sukurs humaniškesnį pasaulį. Žmogus kritiškai žvelgia į tradicijas, prietarus. Vertinama minties laisvė, tolerancija, lygybės idealai. Literatūroje daug didaktinių elementų. Vaizduojamos ar kritikuojamos valstybės ydos, perteikiamos filosofinės idėjos. Gilinamasi į moralines veikėjų normas, fizines ir dvasines galias. Panašumai Baroko epochoje: iliuzija, kančia, pragaro tematika. Pinasi realus ir fantastinis pasaulis, žmogus blaškosi, yra neramus, jį kankina gyvenimo nepastovumo mintys.

Gėtės Faustas. (2012 m. Gruodžio 01 d.). http://www.mokslobaze.lt/getes-faustas.html Peržiūrėta 2017 m. Vasario 22 d. 08:19